Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Magiškas vandens tapybos pasaulis

Magiškas vandens tapybos pasaulis

2017 m. spalio 28 d. Vaikų bibliotekoje šeimos turėjo progą prisiliesti prie paslaptingo tapybos ant vandens meno. Įvairiausi magiški ornamentai formuojami ant vandens, o paskui perkeliami ant popieriaus lapo. Nuostabų piešinį galima sukurti vos per keliolika minučių! 

Tapymas ant vandens – šimtmečių technika, kai vienoje akimirkoje susilieja judesys, spalvos ir vanduo. Pasak tyrinėtojų, pirmieji tokie piešiniai su trijomis pagrindėmis spalvomis – juoda, raudona, mėlyna – randami Kinijoje. Tai buvo slaptas žinių menas, neprieinamas kitiems. Vėliau, popieriaus dažymas ant vandens „šilko keliu“ buvo perduotas į Iraną, kur buvo pavadintas ab-ru – „vandens veidu“, o paskui ir į Turkiją. Turkijoje šis menas buvo pavadintas ebru – „debesuotas“. Lietuvą tapymas ant vandens pasiekė 2006 m. ir buvo pavadintas VYTA vardu – „Veidas Yra Tavo Atspindys“ (pradininkė Lietuvoje ir VšĮ institutas VYTA direktorė Irma Čekanauskienė). Kiekvienoje šalyje šis menas turi vis kitokį pavadinimą ir atskleidžia skirtingas kultūras ir tradicijas. 

Visos priemonės, skirtos tapybai ant vandens, yra tik natūralios, pagamintos iš žmogui ir aplinkai nekenksmingų medžiagų. Pavyzdžiui, teptukai gaminami iš rožių šakelių, dažai ir augalų, dirvožemio.

Piešinys pradedamas kurti specialiame inde, kuris yra pripildytas jūros dumbliais sutirštinto vandens. Teptuku taškant dažus į vandenį, o paskui specialiais įrankiais įliejant ir judinant spalvas, sukuriamas norimas vaizdas. Piešinys išsaugomas braukiant specialaus popieriaus lapą indo pakraščiu. 

VYTA-ebru tapyba paslaptingai įtraukia tiek mažuosius, tiek saugusius kūrėjus. Kiekvienas gautas piešinys unikalus ir nesikartoja. 

Kviečiame pasidairyti po įvykusio renginio nuotraukų galeriją. 
Renginio partneriai ir draugai: VšĮ Meno terapijos ir socializiacijos institutas VYTA.

--------
Šis renginys yra Vaikų bibliotekos įgyvendinamo projekto „Šeimadieniai: savaitgalius leiskime laiką kartu bibliotekoje“ dalis. Kiekvieną paskutinį mėnesio šeštadienį Vaikų biblioteka atveria duris skaitytojams, išsiilgusiems užsiėmimų, tūkstančių įdomiausių, gražiausių ir smagiausių knygų! Sekite naujienas mūsų Vaikų bibliotekos el. svetainėje ir Facebook puslapyje.

Projektą „Šeimadieniai: savaitgaliais leiskime laiką kartu bibliotekoje” iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
  

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas