Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naujos knygos Vilnistikos skaitykloje

Naujos knygos Vilnistikos skaitykloje

Siūlome pasižvalgyti, kokios naujausios knygos apie Vilnių papildė bibliotekos lentynas. Žiema tebesitęsia, tad puikus metas išsirinkti įdomiausią ir pasinerti į skaitymo malonumą. 

Vilnistikos skaityklą rasite II aukšte. Joje – kruopščiai atrinkti įdomiausi leidiniai apie Vilnių – jo kultūrą, istoriją, architektūrą, geografiją, dailę ir kt. Skaitykloje esančius leidinius galima skaityti tik vietoje. Kai kuriuos jų (esančius ir Abonemente) galima skolintis į namus – teiraukitės bibliotekos konsultanto.

Pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais Vilnistikos skaitykloje dirba bibliografas, kuris padės informacijos paieškos klausimais. Naujų knygų apžvalgą parengė vyresnioji bibliografė-kraštotyrininkė Giedrė Saulienė.

Marija Drėmaitė, Viltė Janušauskaitė, Nojus Kiznis, Matas Šniupšinskas „Jūs gaunate butą: gyvenamoji architektūra Lietuvoje 1940–1990 metais“ 

Besidomintys Vilniaus architektūra šioje knygoje ras įdomios informacijos apie Lazdynų, Žirmūnų, Karoliniškių, Antakalnio mikrorajonus, jų specifiką, garsiausius pastatus, struktūrą. Gausiai iliustruota schemomis, planais ir fotografijomis. Be to, knygoje pasakojama, kaip sovietmečiu skirstyti butai, o gyvenamasis būstas paverstas socialinės kontrolės įrankiu ir veikė gyvenamąją aplinką, naujakurius bei jų buitį. 

 

Eglė Bazaraitė „Kapinės už miesto, miške: katalikų laidojimo kraštovaizdžiai XIX a. Vilniuje“ 

Knygoje analizuojama trejų Vilniaus miesto kapinių – Rasų, Bernardinų ir Saulės erdvinė struktūra, architektūrinės priemonės, daugiasluoksniškumas, suformuotas istorinių bei kultūrinių kontekstų, lyginama su to paties laikotarpio krikščioniškos Europos kapinėmis. 

 

Algimantas Mačiulis „Architektūra: stiliai, kompozicija, menų sąveika“ 

Tai antrasis 1997 m. A. Mačiulio parengto architektūros vadovėlio leidimas, papildytas naujausiais Lietuvos ir pasaulio objektais, teorijos nuostatomis. Gausu Vilniaus miesto architektūros pavyzdžių – nuo Šv. Onos bažnyčios formų iki Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų interjero architektūrinių elementų. 

 

„Vilniaus legendos“ 

Mariaus Jonučio iliustruotose Vilniaus miesto legendose pasakojama miesto sukūrimo istorija ir žmonių gyvenimas. Šie kūriniai, pasak leidinio sudarytojos Jūratės Šlekonytės, iki šiol užima labai reikšmingą kultūros dalį, vizualizuojami šiandieninėje miesto erdvėje, yra patrauklūs ir įdomiai pasauliui pristato Vilniaus miestą. 

Parodos katalogas „Vilkas, bokštas ir bažnyčia. Vilniaus suvenyrai“ 

Gal renkate suvenyrus? Šioje knygoje pristatoma apie pusantro šimto suvenyrų, savotiškai pasakojančių vilnietiškosios kasdienybės istoriją nuo XVIII a. vidurio iki šių dienų. Eksponatų nuotraukas lydi šmaikščios, liūdnos ar kurioziškos istorijos, dailės istorikų straipsniai ir vienas detektyvinis apsakymas. 

 

Parodos katalogas „Vilnius, Wilno, Vilne, 1918–1948: one city – many stories“ 

Parodos „Vilnius, Wilno, Vilne 1918–1948: vienas miestas – daug pasakojimų“ kataloge Vilnius atskleidžiamas to laiko menininkų akimis. Tai skirtingų tautų – lietuvių, lenkų, žydų, baltarusių, rusų, ukrainiečių ir kitų tautybių vilniečių kūrėjų įamžintas ir skirtingai interpretuotas miestas, inspiravęs daugybės menininkų vizualinius pasakojimus. 

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas