lt

Paaiškėjo skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rezultatai

Paaiškėjo skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rezultatai

Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ metu buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų. „Knyga – vasaros desertas!“ – skelbė šių metų akcijos šūkis.

Iškalbingi skaičiai

Akcijos „Vasara su knyga“ populiarumas auga kasmet: šią vasarą buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų, t.y. beveik 10 000 knygų daugiau nei praėjusiais metais. Iš viso iššūkį įveikė beveik 18 000 gyventojų. 

Šių metų užduotys buvo:

  • Perskaityk detektyvinę knygą;
  • Perskaityk knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai;
  • Perskaityk literatūrine premija apdovanotą knygą;
  • Perskaityk praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą;
  • Perskaityk linksmą knygą.

Iš penkių pasiūlytų užduočių, didžiausio dalyvių susidomėjimo sulaukė užduotis perskaityti detektyvinę knygą. Daugiausiai knygų perskaitė Kauno regiono gyventojai, nedaug atsiliko Klaipėdos ir Vilniaus apskričių gyventojai. Biblioteka rekordininke, pasiekusia geriausių rezultatų visoje Lietuvoje, tapo Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka – čia iššūkyje dalyvavo net 973 rajono gyventojai!

Regiono bibliotekos pasiekė puikių rezultatų

Vilniaus regiono bibliotekos šiemet puikiai padirbėjo ir pasiekė puikių rezultatų: skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ dalyvavo 5122 skaitytojų, iš jų penkias užduotis įveikė ir sėkmingai iššūkį įveikė 3598 skaitytojai. Mūsų regiono bibliotekose iš viso buvo perskaityta 22755 knygų.

Pirmąją vietą Vilniaus regione užėmė Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kuri į „Vasara su knyga“ akciją sukvietė 1118 žmonių, iš kurių iššūkį įveikė 856 žmonės. Viso šiame rajone buvo perskaityta 5299 knygos.

Nuo Švenčionių labai nedaug atsiliko ir antrą vietą skaitymo iššūkyje pasiekė Alytaus rajono viešoji biblioteka. Joje iššūkyje dalyvavo 917 skaitytojų, iššūkį įveikė 840 žmonių, viso perskaityta 4710 knygų.

Vilniaus miesto centrinė biblioteka – trečioje vietoje Vilniaus regione: šiemet iššūkyje dalyvavo net 822 jos skaitytojai, iššūkį įveikė 437, perskaityta 3215 knygų.

Norime pasidžiaugti ir mūsų regiono mokyklų bibliotekomis, kurios šiemet buvo aktyvios. Daugiausiai moksleivių į skaitymo iššūkį pakvietė Vilniaus miesto Baltupių progimnazijos biblioteka. 

SKAITYMO FESTIVALIO metu rugsėjo 10 dieną įvyko „Vasara su knyga“ užbaigtuvių iškilmės, kurių metu buvo pagerbtos aktyviausios Vilniaus regiono bibliotekos, iššūkio „Vasara su knyga“ koordinatoriai ir daugiausiai knygų perskaitę skaitytojai. 

Mūsų bibliotekoje aktyviausi – suaugusieji skaitytojai

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos skaitytojų „Vasara su knyga“užsiregistravo iš viso 199 žmonės. Penkias knygas pagal duotas užduotis įveikė 110 mūsų bibliotekos skaitytojų (palyginimui pernai tokių buvo 82). Iš viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ konkurso dalyviai mūsų bibliotekoje perskaitė 916 knygų (palyginimui pernai šis skaičius buvo 690).

Kokio amžiaus žmonės mūsų bibliotekoje dalyvavo iššūkyje? Štai mūsų bibliotekos iššūkio dalyvių lentelė:

Amžius Kiek dalyvavo?
0-7 14
8-14 46
15-19 12
20-30 28
31-45 79
46-64 20

Įveikusiems iššūkį – prizai

Pagrindinių prizų laimėtojai paskelbti www.vasarasuknyga.lt. Kiekvienam skaitytojui, kuris įveikė iššūkį, priklauso dovanėlė, kurią atsiimti reikia registravimosi metu pasirinktoje bibliotekoje. Šiemet dovanėlė – tai daugkartinis gėrimų šiaudelis su skaitymo iššūkio simbolika. Jis pasirinktas dėl kelių priežasčių – šių metų iššūkio tema buvo „Knyga – vasaros desertas“ ir dėl tvarumo idėjos. Silikonis gėrimų šiaudelis gali būti naudojamas daug kartų, yra labai patogiai įpakuotas. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos skaitytojai, kurie įveikė šį iššūkį, dovanėlę kviečiami atsiimti Vaikų bibliotekoje. Apie tai informuosime el.paštu.

Skaityti gali visi

„Vasara su knyga“ – jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su LR kultūros ministerija rengiama  skaitymo skatinimo akcija. Akcija prisijungė ir prie Lietuvos viešųjų bibliotekų iniciatyvos „Biblioteka visiems“ siekdama, kad skaitymo iššūkis įtrauktų kuo įvairesnes, net ir atskirtį patiriančias, socialines grupes.

 

Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA