Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pasidalinti savąja ir semtis patirties – į Latviją

Pasidalinti savąja ir semtis patirties – į Latviją
Balandžio 14-19 dienomis Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Informacinių išteklių skyriaus vadovė Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė ir Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos skyriaus vyriausioji metodininkė analitikė Aušra Gudavičiūtė vieši Latvijos Gulbenės rajono viešojoje bibliotekoje.
 
Čia vyksta programos „Nordplus Adult“ projekto „Libraries for sustainable communities“ („Bibliotekos – tvarioms bendruomenėms“) trečiasis, baigiamasis, susitikimas. Projekto koordinatorė – Tartu miesto Oskaro Lutso viešoji biblioteka (Estija), o partnerės – Gulbenės rajono viešoji biblioteka (Latvija) ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Pirmieji du susitikimai įvyko 2023 m. rugsėjį Tartu ir gruodį Vilniuje. Projekto tikslas – diskutuoti ir dalintis patirtimi apie bibliotekose vykdomas tvarumo veiklas, susitelkiant į UNESCO darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimą bibliotekose, ypač į trečiojo tikslo – gera sveikata ir gerovė – įgyvendinimą.
 
Šią savaitę Gulbenėje svečiuojasi ne tik mūsų bibliotekos kolegės, bet ir viešnios iš Tartu miesto Oskaro Lutso viešosios bibliotekos – plėtros vadovė Mai Põldaas ir Kolekcijos plėtros skyriaus vadovė Tamara Kozõreva. Gulbenės rajono viešosios bibliotekos Regiono mokymų centro vadovė Rūta Bokta projekto dalyvėms parengė įdomią ir išsamią programą. Pirmadienį įvyko ekskursija po Gulbenės rajono viešąją biblioteką, pažintis su jos darbuotojais, taip pat buvo pristatyta bibliotekoje vykdoma šiuolaikiška ir patraukli kraštotyros veikla bei tarptautinės savanorystės projektai.
 
Antradienį viešnios iš Lietuvos ir Estijos gėrėjosi Gulbenės kultūros centro tautodailės studijos „Sagša“ (vadovė – Biruta Akmentiņa) kūriniais, klausėsi įtraukiančio pasakojimo apie šios studijos veiklą, naudingų įžvalgų, kaip rengiamos edukacijos suaugusiesiems, ir netgi mokėsi austi. Popiet aplankyta Gulbenės apylinkės įžymybė – Europos romantizmo perlu vadinama Stamerienos pilis.
 
Likusią vizito dalį bus dalijamasi patirtimi apie projektus ir edukacijas bibliotekose, lankomi Gulbenės viešosios bibliotekos filialai, diskutuojama aktualiais suaugusiųjų neformaliojo švietimo klausimais, tariamasi dėl būsimo bendradarbiavimo.
 
Viešnagė Gulbenės rajono viešojoje bibliotekoje jau pirmosiomis vizito dienomis įrodė, kiek daug gali nuveikti bibliotekos ir kitų kultūros įstaigų darbuotojai netgi tokiame nedideliame miestelyje kaip Gulbenė, kuriame yra vos kiek daugiau nei 7000 gyventojų.
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas