lt

Pauliaus Širvio kūryba „Poezijos pavasaryje 2017"

Pauliaus Širvio kūryba „Poezijos pavasaryje 2017"

Jau ne pirmus metus Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka prisijungia prie tradicinės pavasario šventės „Poezijos pavasario“. Šį kartą bibliotekos lankytojai galėjo mėgautis muzikos ir dainos valanda „Ir nusinešė saulę miškai...“. Pauliaus Širvio eiles skaitė aktoriai Dalia Jankauskaitė ir Paulius Ganusauskas, o džiazo virtuozas Vytautas Labutis nuspalvino jas muzikiniais akordais. Renginys pritraukė daugybę literatūros mylėtojų, kurie užpildė pilną bibliotekos konferencijų salę.

Paulius Širvys – Lietuvos poetas, žurnalistas, redaktorius. Nuo jaunystės rašė lyrinius eilėraščius, kuriems būdinga tyro, stipraus jausmo poetizacija, nesudėtingi tradicinės struktūros vaizdai, graudžių svajingų ir humoristinių intonacijų jungimas, gausūs tautosakiniai motyvai bei liaudies dainų poetikos įtaka.

„Poezijos pavasaris“ – vienas seniausių kultūros renginių Lietuvoje. Jau 53-ąjį kartą vykstantis literatūrinis renginys sukviečia daugybę literatūros mėgėjų. Šventė saulėtas pavasario dienas papildo poezija, koncertais, vakaronėmis, laureatų pagerbimo vakarais ir kitais renginiais. Dvi savaites truksiantis „Poezijos pavasaris“ šiais metais kviečia į daugiau nei 100 įvairių renginių, kurie vyksta ne tik įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, bet ir kitose valstybėse. Poezijos pavasario šventė 1965 m. pradėta rengti Palemone, jos sumanytojas ir pirmasis laureatas – poetas Justinas Marcinkevičius.

Visą renginių programą galite rasti šiuo adresu.

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA