lt

Populiariausios knygos bibliotekoje

Populiariausios knygos bibliotekoje

Kokių knygų bibliotekoje dažniausiai ieškote šį mėnesį? Tradiciškai apžvelgiame populiariausiųjų dvidešimtuką.

Sąrašo viršūnėje – Delia Owens ir jos debiutinis romanas „Ten, kur gieda vėžiai“. Delios Owens debiutinė knyga „Ten, kur gieda vėžiai“. Perkamiausių ir populiariausių knygų sąrašuose ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje karaliaujanti knyga yra ne tik istorija apie meilę ir nusikaltimą, bet ir odė laukinei gamtai. Tai skausmingai gražus pasakojimas apie žmogaus sugebėjimą išlikti.

Aukštoje trečioje vietoje – amerikiečio dr. Bessel van der Kolk knyga  „Kūnas mena viską“.  Autorius pasitelkia naujausius mokslinius pasiekimus ir parodo skaitytojams, kaip trauma tikrąja žodžio prasme pakeičia ir kūną, ir smegenis, pablogina traumuotų žmonių gebėjimą justi malonumą, domėtis įvairia veikla, kontroliuoti save ir pasitikėti. Autorius tyrinėja naujoviškus gydymo būdus – nuo nervinio grįžtamojo ryšio ir meditacijos iki sporto, dramos ir jogos, kurie atveria naujas pasveikimo galimybes, suaktyvindami natūralų smegenų neuroplastiškumą. JAV gydytojas yra Traumų centro, esančio Brukline, Masačusetso valstijoje, įkūrėjas ir direktorius medicinos klausimais. Taip pat jis yra Bostono universiteto Medicinos mokyklos psichiatrijos profesorius ir Nacionalinio kompleksinių traumų gydymo tinklo direktorius.

Pirmąjį dešimtuką užbaigia istoriko, Vilniaus universiteto dėstytojo Norberto Černiausko knyga „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“. Būtent ši knyga 2021 metų „Metų knygos rinkimuose“ buvo pripažinta geriausia publicistikos ir dokumentikos kategorijoje. Ši dokumentinė knyga – 1940-ųjų birželio dviejų savaičių kaleidoskopas, įsukantis į to meto Lietuvos ir jos žmonių realijas. 

Verta paminėti ieškomiausiųjų knygų sąraše esantį Nobelio literatūros premijos laureatą Kazuo Ishiguro. Jo romanas „Klara ir Saulė“ pasakoja apie vienatvę, empatiją, pasiaukojimą, autentiškumą, tikėjimą ir staigiai besikeičiantį pasaulį. Jo centre iškyla pamatinis klausimas – ką mums, žmonėms, reiškia mylėti?

Į TOP 20 pirmą kartą pateko britų rašytojos Sarah Pearse knyga „Sanatorija“. Debiutinis autorės romanas pasakoja apie įspūdinguose Šveicarijos Alpių kalnuose stūksantį nuo pasaulio izoliuotą pastatą. Anksčiau čia buvo įsikūrusi sanatorija, dabar – penkių žvaigždučių viešbutis. Čia vyks Elinos Vorner brolio Izaoko sužadėtuvių šventė. Šiuo metu atostogaujanti detektyvė nejaučia noro vykti į šventę. Nėra tikra, ar ji jau pasiruošusi susitikti su broliu – nuo vieno nelaimingo įvykio jaunystėje jiedu beveik nebendravo. Vis dėlto moteris regi progą išsiaiškinti, kas gi iš tiesų anuomet nutiko.

TOP 20

1. Ten, kur gieda vėžiai / Delia Owens

2. Mažas gyvenimas / Hanya Yanagihara

3. Kūnas mena viską / Bessel A. van der Kolk

4. Amerikos purvas / Jeanine Cummins

5. Nerimo žmonės / Fredrik Backman

6. Vidurnakčio biblioteka / Matt Haig

7. Kopa / Frank Herbert

8. Petro imperatorė II / Kristina Sabaliauskaitė

9. Apšviestoji / Tara Westover

10. 1940. Paskutinė Lietuvos vasara / Norbertas Černiauskas

11. Atsisveikinimas su aukos vaidmeniu / Verena Kast

12. Dingusi sesuo: Meropės istorija / Lucinda Riley

13. Vakaro nejauka / Marieke Lucas Rijneveld

14. Kodėl mes miegame: mokslas apie miegą ir sapnus / Matthew P. Walker

15. Didi drąsa / Brené Brown

16. Sodas / Marina Stepnova

17. Geroji sesuo / Sally Hepworth

18. Klara ir Saulė / Kazuo Ishiguro

19. Miško maudynių menas ir mokslas / Qing Li

20. Sanatorija / Sarah Pearse

Knygas užsisakyti arba rezervuoti (jeigu jas skaito kiti ir nėra laisvų egzempliorių) kviečiame www.ibiblioteka.lt.

Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA