lt

Prasidėjo „Bibliotekų knygų Kalėdos“

Prasidėjo „Bibliotekų knygų Kalėdos“

Kalėdų laukimo ženklai jau ne tik prekybos centruose: puošiasi miestai, „dygsta“ išdabintos eglutės, spindinčiomis girliandomis ir nėriniuotais karpiniais sveikinasi bibliotekų langai. Bibliotekų bendruomenei bei jos draugams tai – ir knygų Kalėdos.Lietuvos bibliotekininkų draugija šiemet skelbia „Bibliotekų knygų Kalėdas“. 2021 m. šūkis – Šventinis gerumas kartu su knyga. Akcijos Rėmėjas – UAB „Asseco Lietuva“.

Šilti ir jaukūs renginiai su bibliotekų bičiuliais bei svečiais, vienišų ir stokojančių dėmesio asmenų lankymas, padovanotos knygos – mūsų kasdieniai džiaugsmai. Ne tik trumpėjančios dienos, bet ir nesitraukianti pandemija kelia nerimastį. Vis dėlto Kalėdos yra laikas, kai metus norime užbaigti ramiau, dovanodami vieni kitiems šventinį gerumą, prie jo pridedant dar ir knygą – perskaitytą gerą romaną ar eilėraštį. Kviečiame su bendraminčiais ir draugais dalintis geromis emocijomis, mėgautis arbata ir imbieriniais sausainiais, susitikti jaukioje bibliotekoje pažiūrėti kino filmą ar pažaisti Žaislotekoje bei pasidžiaugti partnerių ir draugų padovanotomis knygomis.

Kreipimasis į vilniečius

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka jungiasi prie akcijos „Bibliotekų knygų Kalėdas“. Bibliotekos Informacinių išteklių centro vadovė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos mūsų bibliotekos skyriaus pirmininkė Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė kreipiasi į bibliotekos lankytojus su tokia žinia: „Nusprendėme daugiau dėmesio skirti Vilniui, todėl pertvarkome Regioninį fondą, kurdami Vilnistikos kolekciją (rinkinį). Norėtųsi šį fondą sukurti ne tik iš knygų ir tradicinės spaudos. Norėtųsi nuotraukų, atviručių, reprodukcijų, žemėlapių, net suvenyrų, kurie atspindėtų Vilniaus dvasią. Labai kviečiu prie fondo kūrimo prisidėti neabejingus bibliotekos lankytojus vilniečius. Tikiuosi, kad namuose, savo asmeninėse kolekcijose turite nuotraukų su Vilniaus vaizdais. Jei nenorite, negalite jų padovanoti  (kauptume tiek fizinį, tiek skaitmeninį fondą), suskaitmenintume ir saugotume tokiu pavidalu su teise naudoti parodoms, o ir jūs turėtumėte skaitmeninį vaizdą, kuriuo galima dalintis. Kurkime biblioteką kartu!“.

Norintieji prisidėti prie Vilnistikos kolekcijos (rinkinio) kūrimo, prašomi susisiekti el.paštu [email protected].

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA