Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pristatome parodą „Knygų medžiotojui Levui Vladimirovui atminti“

Pristatome parodą „Knygų medžiotojui Levui Vladimirovui atminti“

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje surengta paroda, skirta bibliotekininko, knygotyrininko, kultūros istoriko profesoriaus Levo Vladimirovo atminimui. Šių metų kovo 11 dieną minime 110-ąsias profesoriaus gimimo metines. 

Levas Vladimirovas buvo Vilniaus universiteto bibliotekos (1948–1964), Jungtinių Tautų D. Hammarskjöldo bibliotekos Niujorke (1964–1970) direktorius, dėstė Vilniaus universitete (1952–1964 Bibliotekininkystės ir mokslinės informacijos, 1973–1987 Mokslinės informacijos katedros vedėjas). 

Jo iniciatyva iš Rusijos bei Ukrainos Lietuvai grąžinta apie 19 000 retų knygų, iš kurių – pirmoji spausdinta lietuviška knyga – Martyno Mažvydo ,,Katekizmas“ (Karaliaučius, 1547) bei vienintelis žinomas Mikalojaus Daukšos parengtas katalikų ,,Katekizmas“ (Vilnius, 1595). 

Levas Vladimirovas paskelbė daugiau kaip 400 mokslinių straipsnių Lietuvoje ir užsienyje. Viena žymiausių jo parašytų knygų yra "Knygos istorija". 

Levą Vladimirovą jo amžininkai bei jaunesnės kartos atstovai, kuriems teko su juo bendrauti, prisimena kaip sau lygių neturėjusią, išskirtinę asmenybę, pralenkusią savo laiką ir sugebėjusią nutiesti tiltus į ateitį. 

Parodoje esančiais eksponatais pasidalino L. Vladimirovo dukra Marija Kačkuvienė ir anūkas Anatolijus Vladimirovas. Kviečiame atvykti pasižiūrėti parodą apie Levą Vladimirovą, kurioje pamatysite jo parašytas knygas, senas nuotraukas, jam skirtus apdovanojimus ir dar daugiau.

Parodą parengė vyriausioji kultūrinių renginių organizatorė Rūta Skorupskaitė ir kultūrinių renginių organizatorė Jurga Kauzonienė, paroda veikia šalia Meno ekrano III aukšte.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas