Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Šeimadienyje - juodas šuo!

Šeimadienyje - juodas šuo!

Ankstų šeštadienio rytą (2017 m. vasario 25 d.), kol vieni sapnavo sapnus, o kiti skubėjo į Knygų mugę, Vaikų bibliotekoje šurmuliavo bibliotekininkės.
Čia sklandė smagios nuotaikos, nes prasidėjo naujas projektas - Šeimadieniai: savaitgalius leiskime laiką kartu bibliotekoje.
Kiekvieną paskutinį mėnesio šeštadienį Vaikų biblioteka atvers duris skaitytojams, išsiilgusiems užsiėmimų, tūkstančių įdomiausių, gražiausių ir smagiausių knygų!

Toks šeimadienis - pirmasis Vaikų bibliotekoje. Vaikų biblioteka dirbo nuo 10.00 val. iki 15.00 val. ir sulaukė būrio bibliotekos draugų. 
11.00 val. tėveliai galėjo pasiklausyti paskaitos apie garsinių skaitymų naudą, kaip, kada ir ką skaityti vaikams; o 12.00 val. - susitikti su ypatingu svečiu. Koks tai svečias? Na, kaip bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė, Odeta Maziliauskienė, pasakytų - „Skaitytoju jo nepavadintume, bet draugu - tikrai galime“. Ypatingas svečias, labai didelis ir gauruotas, - vardu Lokis.
Taigi, į mūsų biblioteką pirmą kartą atlapsėjo šuo. Ne bet koks, o mėgstantis klausytis vaikų sekamų pasakų! Lokis - terapinis šuo, savo srities specialistas, dažniausiai draugauja su vaikais, turinčiais raidos sutrikimų, bet mielai išklauso visų. 

Kas gali būti geriau, nei laisvadienio skaitiniai kartu su gauruotu draugu? Kuris, nors ir didelis, bet labai draugiškas ir ramus, išsiilgęs dėmesio ir meilės. Kaip ir Levi Pinfold „Juodas šuo“. Tokią istoriją vaikai, pasikeisdami su tėveliais, sekė Lokiui. Drąsus yra ne tas, kuris nebijo, o tas, kuris bijo ir įveikia savo baimę: „Išjunkime šviesas, užtraukime užuolaidas, slėpkimės po antklode! - tokie šauksmai aidėjo Houpų namuose, prie savo durų aptikus didžiulį nekviestą svečią. Tačiau, kuo labiau slepiesi, tuo smarkiau baimė auga ir galiausiai tenka su ja susiturti akis į akį. O tada?...“.
O tada... tikriausiai reikia tik trupučio drąsos ir sumanumo! Paklausti ar nebaisu skaityti tokiam dideliam šuniui, vaikai atsakė - nė kiek! Jis vaikams pasirodė labai mielas. Daug norinčių buvo jį paglostyti. Bet ar žinojote, kad yra tam tikros gražaus elgesio su gyvūnais taisyklės?

Šuns vedlė, kaniterapeutė, vaikų psichologė Ingrida Stasytienė vaikams ir tėveliams papasakojo legendą apie niūfaundlendų kilmę, bei priminė, jog prieš glostant draugų, nepažįstamųjų šunį, kad ir koks draugiškas jis atrodytų, būtinai reikia atsiklausti šeimininko leidimo. Tik tuomet galima priimti gauruotos letenos paspaudimą. O ir glostyti reikia arba šuns nugarą, arba kaklą. 

Po užsiėmimų šeimos dar ilgai gužėjo bibliotekos erdvėse - kas rinkosi knygas, kas ilsėjosi ant minkštasuolių. 

Buvo puikus Šeimadienis! Ačiū!
Savo ruožtu, labai kviečiame apsilankyti kitame Šeimadienyje, kuris vyks kovo 25 d. Vaikų biblioteka tuomet taip pat dirbs nuo 10.00 val. iki 15.00 val.
11.00 val. tėvelių lauks Kristinos Savickytės-Damanskienės (Šilkaus pupa) paskaita-diskusija „Kaip sukurti sąlygas kūrybiškumui namuose?“, o mažuosius kviesime susipažinti su keistu Tato ir Pato pasauliu.

Sekite naujienas mūsų Vaikų bibliotekos el. svetainėje ir Facebook puslapyje.

O kol kas, tariame iki pasimatymo!

Projektą „Šeimadieniai: savaitgaliais leiskime laiką kartu bibliotekoje” iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
  

 

Justina Juciūtė
Vyresnioji bibliotekininkė
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji Vaikų biblioteka

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas