Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Skaitomiausios knygos bibliotekoje birželio mėnesį

Kokių knygų mūsų bibliotekos lankytojai labiausiai ieško, užsako ir rezervuoja birželio mėnesį? Pateikiame tradicinį TOP 20 sąrašą.

Pirmoje sąrašo vietoje yra leidyklos „Baltos lankos“ 2024 metais išleista JAV rašytojos Jessamine Chan knyga „Gerų motinų mokykla“ (vertė Inga Čepulienė). Tai debiutinė autorės knyga, turinti paantraštę „šiurpiai įžvalgus distopinis pasakojimas“. Fridą išduoda vyras, ji viena augina pusantrų metų dukrytę, tačiau iš nuovargio padaro klaidą ir atsiduria vaiko teisių apsaugos akiratyje. Duktė perduodama globoti tėvui, o namuose kiekvieną jos žingsnį ima stebėti kameros. Taip bus nuspręsta, ar siųsti Fridą į motinų perauklėjimo mokyklą, žinančią, kaip išmatuoti motinos atsidavimą ir meilę savo vaikui.

Antroje sąrašo vietoje – korėjiečių kilmės Vokietijos filosofo, vieno skaitomiausių pasaulyje šiuolaikinių mąstytojų, Byung Chul Han knyga „Nuovargio visuomenė“. Vakarų visuomenėje įvyko tylus paradigmos pokytis. Laisva valia mes tapome išnaudotojais patys sau, o visuotinė prievolė „realizuoti save“ pasėjo depresiją, perdegimo sindromą, nerimo sutrikimus. Šios būklės ženklina XXI amžiaus pradžią. Dabar, anot Byung-Chul Hano, didžiausias mūsų priešas yra mūsų pačių psichika. Pasveikti galime tik nurimę ir nustoję be perstojo veikti. Knygą išleido leidykla „Kitos knygos“, vertėjas – Tomas Sodeika.

Trečioje vietoje yra TV laidų vedėjo, rašytojo ir visuomenininko Andriaus Tapino knyga „Genijai, pasipūteliai ir žmogžudžiai: Senieji Meistrai ir jų paveikslų paslaptys“. Tai XV–XVIII a. garsiausių dailininkų ir jų kūrinių paslapčių albumas, kuriame autorius Andrius Tapinas analizuoja Bellinio, Botticellio, Claude, Raphaelio, Bruegelio, Michelangelo, da Vincio, žinoma, Caravaggio, ir kitų menininkų tapybos šedevrus. Knygą išleido „Laisvės TV“.

Įdomu tai, kad tarp dvidešimties bibliotekos skaitomiausių knygų yra ne tik Andriaus Tapino, bet ir jo mamos Violetos Tapinienės knyga „Susigrąžinto laiko blyksniai“. Eseistikos knygoje – brandžios, neeilinės asmenybės mintys apie laiką, likimą, atmintį, netektį, gyvenimo geismą ir lemties paradoksus. Knygą 2024 metais išleido „Tyto alba“.

Ieškomiausiųjų birželio mėnesio sąraše – abi dalys Manto Adomėno romano „Moneta & labirintas“. Šis šnipų romanas yra pirmoji grožinė Manto Adomėno knyga, sulaukusi didelio populiarumo. Pirmoji knygos dalis buvo išrinkta 2023 metų Metų knyga suaugusiųjų kategorijoje. Knygą išleido leidykla „Baltos lankos“.

Verta paminėti pirmą kartą tarp populiariausių bibliotekos knygų matomą Gabriel Garcia Marquez romaną „Susitiksime rugpjūtį“ (leidykla „Alma littera“ 2024, iš ispanų kalbos vertė Valdas V. Petrauskas). Kiekvieną rugpjūtį Ana Magdalena Bach keltu plaukia į salą aplankyti motinos kapo. Ji kasmet atlieka tą patį ritualą, apsistoja tame pačiame viešbutyje, bendrauja su tais pačiais žmonėmis. Ana Magdalena yra laimingai ištekėjusi ir neturi priežasties bėgti iš pasaulio, kurį susikūrė su vyru ir vaikais. Tačiau per vieną kelionę ji viešbučio bare išvydo vienišą vyriškį ir pasidavusi vėjavaikiškai pagundai praleido naktį jo glėbyje. Ta naktis pakeitė jos gyvenimą. Gabrielis García Márquezas (1927-2014) – žymiausias XX a. Lotynų Amerikos rašytojas, nepakartojamu pasakotojo talentu pavergęs milijonus skaitytojų. 1982 m. jis buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija.

KNYGŲ TOP 20

1. Gerų motinų mokykla / Jessamine Chan

2. Nuovargio visuomenė / Byung Chul Han

3. Genijai, pasipūtėliai ir žmogžudžiai / Andrius Tapinas

4. Tiems, kurie neskaito / Benas Lastauskas

5. Meilės hipotezė / Ali Hazelwood

6. Mes pradedame iš naujo / Colleen Hoover

7. Moneta & labirintas II / Mantas Adomėnas

8. Susigrąžinto laiko blyksniai / Violeta Tapinienė

9. Tobula pacientė / Luana Lewis

10. Gerai kalbėti gali visi / Neringa Bliūdžiūtė

11. Šaltinis / Ayn Rand

12. Agentė / Bernardas Gailius

13. Kai kūnas sako ne / Gabor Mate

14. Mirties ratas / Andreas Gruber

15. Aštuntas gyvenimas / Nino Haratischwili

16. Moneta & labirintas / Mantas Adomėnas

17. Baltieji prieš juoduosius / Danutė Kalinauskaitė

18. Gliukozės revoliucija / Jessie Inchauspe

19. Pavasario sniegas / Yukio Mishima

20. Fado: trumpa neįvykusi Lietuvos istorija / Norbertas Černiauskas

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas