lt

SKAITYMO FESTIVALIS 2021 – Trakuose (FOTO)

SKAITYMO FESTIVALIS 2021 – Trakuose (FOTO)

Šių metų SKAITYMO FESTIVALIO 2021 išskirtinumas yra tas, jog renginiai vyksta ne tik Vilniuje, bet ir keliauja po regioną. 

Rugsėjo 7 dieną svečiavomės Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Čia su vaikais susitiko mylimas rašytojas Tomas Dirgėla. Jis vaikams vedė užsiėmimą pagal savo knygą „Užkeiktoji Pono Kuko knyga“. Kadangi šių metų SKAITYMO FESTIVALIO 2021 šūkis yra „Fantastiką kuriame patys“, pokalbis sukosi apie mistinius dalykus. Minėtoje knygoje miestą apgaubia mistinis rūkas ir girdimi neaiškūs kuždesiai ir šnabždesiai. Tomas Dirgėla aptarė su vaikais baimės jausmą ir vieningai sutarė, kad bijoti yra normalu. Susitikimo pabaigoje rašytojas leido vaikams užduoti jam klausimų. Ir kas tik vaikams nerūpėjo! Jie norėjo sužinoti, kiek Tomui metų, kiek jis turi vaikų, kada pradėjo rašyti knygas, kiek užtrunka rašydamas vieną knygą ir t.t.

Vėliau vaikai dalyvavo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos specialistės Mildos vedamoje edukacijoje apie šešėlių teatrą ir monstriukus. Kiekvienas galėjo susikurti savo monstriuką ir suteikti jam ypatingą galią.

Kitoje salėje Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos edukatorius Ugnius rodė vaikams, kaip iš niekam nereikalingų atliekų galima sukurti naudingų dalykų. Jis pasiūlė vaikams iš lipdukų atraižėlių dekoruoti atsineštus marškinėlius arba krepšelį. Tam prireikė ypatingo prietaiso – termopreso, kuris padėjo užklijuoti aplikacijas ant audinio.

Mindaugo Masaičio nuotraukų galerijoje – akimirkos iš Trakų.

Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA