lt

Spaudos ir knygos šventė

Spaudos ir knygos šventė

Gegužės 7-ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ši šventė bibliotekoje pažymėta renginiu „Laikas gyvena knygose“. Renginyje švęstas ir Lietuvos Nepriklausomybės Šimtmetis, XXVII knygos mėgėjų draugijos 25-etis, pristatytas naujausias XXVII knygos mėgėjų metraštis. Renginyje dalyvavo sudarytoja Dalia Poškienė, straipsnių autoriai – Laimonas Inis, Gediminas Zemlickas, Vytautas Gocentas, Perpetua Dumšienė, dr. Ina Dagytė-Mituzienė, Alvydas Mituzas ir kiti. Autoriai supažindino su parengtomis publikacijomis, kalbėjo Lietuvos kultūros, istorijos temomis. Renginio metu nemažai dėmesio buvo skirta ir Kaliningrado Lietuvių bendruomenei. Apie darbus ir iššūkius siekiant išlaikyti lietuvių kalbą ir tautinę savimonę kalbėjo Sigitas Šamborskis.

Gegužės 7-ąją vyko ir akcija „Lietuva skaito!”, tad šia proga aktorė Kristina Kazakevičiūtė skaitė ištrauką iš naujausios L. Inio knygos „Paukščiai vėjyje“, kurią vėliau pristatė pats autorius.

Prisimintos ir Vydūno 150-osios gimimo metinės. Jos pažymėtos muzikiniu-teatriniu pasirodymu „Amžinas esmi keleivis“, kurį atliko aktorius Petras Venslovas ir etnologė dr. Daiva Šeškauskaitė. Renginio metu buvo galima pamatyti ir originalius Vydūno ranka rašytus laiškus. 

 

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA