Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Su gimtadieniu, Vilniau!

Su gimtadieniu, Vilniau!

Vilnius, kaip miestas ir sostinė, pirmą kartą rašytiniuose šaltinuose paminėtas 1323-ųjų sausio 25-ąją Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino rašytame laiške Vakarų Europos krikščionims.

Šiame laiške krikščionys pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio kviečiami atvykti atvykti ir apsigyventi Lietuvoje. 

2023 m. Lietuvos laukia istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus. 

Gimtadienio dovana Vilniui ir vilniečiams – nauja skaitykla.

 Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka nuo šių metų pristato unikalią Vilnistikos skaityklą. Vilnistikos skaityklą rasite II aukšte (buvusi „Infoteka“). Joje – kruopščiai atrinkti įdomiausi leidiniai apie Vilnių – jo kultūrą, istoriją, architektūrą, geografiją, dailę ir kt. Lentynose skaitytojų laukia patys populiariausi įvairių mokslo sričių leidiniai apie Vilnių, dar daugiau jau retesnių leidinių ir dokumentų saugoma bibliotekos saugyklose. Skaitykloje esančius leidinius galima skaityti tik vietoje. Kai kuriuos jų (esančius ir Abonemente) galima skolintis į namus – teiraukitės bibliotekos konsultanto.

Vilnistikos skaitykloje eksponuojamos parodos apie Vilnių ir jo žymius žmones. Apie Vilnistikos skaityklą pasakoja vyriausioji bibliotekos bibliografė Zita Tiukšienė.

Interneto svetainė „Vilnijos vartai“

Taip pat besidominčius vilnistika, kviečiame lankytis mūsų bibliotekos svetainėje „Vilnijos vartai“ (https://www.vilnijosvartai.lt/), kurios tikslas – atskleisti visiems besidomintiems Vilnija vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Vilniaus apskritį – dramatiškos istorijos, turtingos materialinės ir dvasinės kultūros, savitų tradicijų kraštą.

Švęskime Vilniaus gimtadienį ir drauge laukime 700-ųjų jubiliejinių metų.

Atviruko autorė – bibliotekos dailininkė Kristina Karvelytė.

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas