Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Susitikimai su vaikų rašytoju Vytautu Račicku regiono bibliotekose

Susitikimai su vaikų rašytoju Vytautu Račicku regiono bibliotekose

Vaikų rašytojas Vytautas Račickas ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regionų bibliotekų metodikos ir vadybos centro vadovas Petras Zurlys pradėjo susitikimų su skaitytojais regionų bibliotekose ciklą.

Vytautas Račickas yra vaikų rašytojas, išleidęs bene 40 knygų vaikams. Jo „Šlepečių istorijas“, „Zuikos padūkėlio“ nuotykius ir kitas knygas puikiai žino vaikai, na, o pirmųjų rašytojo knygų skaitytojai, ko gero, jau ir patys tapę tėvais.

Pirmosios išvykos metu aplankyta Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka bei jos filialas – biblioteka Pabradėje. Gruodžio 3 dieną susitikimas vyks Alytaus miesto bibliotekoje, gruodžio 5 dieną suplanuotos išvykos į Elektrėnus ir Vievį, gruodžio 12 dieną  – į Šalčininkus. Po švenčių planuojami nauji maršrutai į Trakų, Ukmergės ir Vilniaus rajono bibliotekas.

Įspūdžiais po pirmosios kelionės su mumis pasidalijo Petras Zurlys: „Įsitikinau, kad šiuolaikiniai vaikai yra labai drąsūs ir aktyvūs. Seniau susitikimai su rašytojais atrodė kitaip – būdavo tyla, ramybė, kažkas paklausia, o kiti tyli, laukia. Dabar niekas nebelaukia, visi vaikai aktyviai dalyvauja pokalbyje, kelia rankas, klausia. Vaikai turi milijoną klausimų. Susitikimo metu klausimų vaikams pateikiame ir mes. Už įdomiausius atsakymus į mūsų klausimus arba už pateiktus klausimus vaikams įteikiame dovanėlių“.

Susitikimų metu vaikai prašo ne tik asmenukių su rašytoju, bet ir autografų. Renginiuose netrūksta ir vaikiško klegesio, ir smagių akimirkų. Vieną jų prisimena pašnekovas: „Vaikų klausimai būna panašūs – kada rašytojas pradėjo rašyti, kiek metų parašė pirmąją knygą, kokia knyga pati mėgstamiausia... Susitikimo metu vienas berniukas vis kėlė ranką ir Vytautas Račickas, tai pastebėjęs, paragino klausti. Vaikas atsistojo ir sutrikęs nutilo. Tada, ilgokai pagalvojęs, išpyškino: „Koks jūsų mėgstamiausias automobilis?“. Visiems buvo smagaus juoko“.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regionų bibliotekų metodikos ir vadybos centro vadovas neslepia, kad išvykų metu pasitaiko ir jautrių momentų, juk į susitikimus susirenka įvairiausių lankytojų, patiriančių socialinę atskirtį šeimų – taip pat. „Labai gaila būna, kai vaikas nori įsigyti knygą, bet negali sau leisti. Taip mums buvo Švenčionyse, žiūriu, stovi labai liūdna mergaitė. Klausiu, kas nutiko. Pasirodo, nori knygos. Padovanojom ir pradžiuginom mažąją skaitytoją“.

Renginių ciklo organizatorius Petras Zurlys džiaugiasi aplankytomis bibliotekomis ir laukia naujų kelionių. Pasak jo,  Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka bei biblioteka Pabradėje įsikūrusios ne tik gražiose patalpose, tačiau čia dirba išskirtinai šilti ir darbštūs žmonės – o juk tai ir yra svarbiausia. „Šiais metais daug keliavau po regiono bibliotekas su projektu, kuriame pasakojome apie biblioterapiją, koncertavo ansamblis „Bijūnai“. Dabar pradėjome susitikimų su vaikų rašytoju ciklą, kuris dovanoja daug gerų emocijų“. Šie susitikimai yra Kultūros ministerijos strateginio veiklos plano priemonės „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“ įgyvendinimo dalis.

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas