lt

Tai koks iš tiesų yra tas bibliotekininko darbas?

Tai koks iš tiesų yra tas bibliotekininko darbas?

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vasario mėnesio pradžioje buvo filmuojama Laisvės TV X laida „Antanas nori būti…“ Jos metu buvo pristatytos skirtingos bibliotekos veiklos: nuo skaitytojų aptarnavimo iki edukacijų vedimo ir t.t.

Laidos vedėjas – Antanas Jakimavičius – populiarus vaizdo tinklaraštininkas, savo Youtube kanale turintis daugiau kaip 120 000 sekėjų. Laida „Antanas nori būti...“ kas kartą supažindina vis su kita profesija. Antanas jau yra išbandęs policininko, virtuvės šefo ir kitas profesijas. Šįkart Antanas panoro sužinoti, koks iš tiesų yra tas bibliotekininko darbas?  

Laidoje išvysite, kiek skirtingų veiklų esama bibliotekoje: čia ne tik aptarnaujami skaitytojai, bet ir skaitmeninamos knygos, rengiamos parodos, vyksta edukacijos ir t.t. Antanas filmavimo metu ne kartą nustebo – sužinojęs, kad į namus pasiskolinti galima ne tik knygų, bet ir stalo žaidimų ar vinilinių plokštelių, kad bibliotekoje vyksta kompiuterinio raštingumo mokymai, o mokiniai po pamokų čia ateina konstruoti robotukų.

Smagu, kad galėjome prisidėti prie stereotipo, esą darbas bibliotekoje yra „sausas“ ar nuobodus, laužymo.

Žiūrėti laidą galima čia:

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA