Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tarptautinė konferencija įkvepianti tobulėti

Tarptautinė konferencija įkvepianti tobulėti

Mokymasis visą gyvenimą yra neatsiejama bibliotekos dalis, tad labai svarbu, kad biblioteka būtų ta erdvė, kuri skatintų tobulėti ir eiti pirmyn. Birželio 8 dieną apie tai diskutuota Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kurioje vyko Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos organizuojama tarptautinė patirties dalijimosi konferencija „Mokydami kitus, tobulėjame patys“.

Įvykusios konferencijos tikslas – dalintis sėkmingomis patirtimis suaugusiųjų švietimo srityje, paskatinti kitas bibliotekas dalyvauti įvairiose programose, tarptautiniuose projektuose bei pristatyti Erasmus+ projekto „Andragogika: nuotolinė mokymosi sistema bibliotekų specialistams“  metu sukurtą nuotolinę mokymosi sistemą.

 

Tarptautinėje konferencijoje pranešėjų iš 4  šalių patirtis

Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš Suomijos, Ukrainos, Latvijos bei Lietuvos. Pranešėjai dalinosi savo patirtimi, idėjomis, vertingais patarimais, pristatė įgyvendintus projektus.  

Konferenciją pradėjo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Laura Juchnevič bei Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė, kurios pasveikino susirinkusius dalyvius.

Pirmojoje pranešimų sesijoje konferencijos svečiams buvo pristatytas Erasmus+ projektas „Andragogy: Virtual Learning Environment for Librarians“. Konferencijos dalyviai buvo supažindinami su projekto tikslais, pagrindinėmis užduotimis, įgyvendinimo procesu, daug  dėmesio skirta projekto metu sukurtai nuotolinei mokymosi sistemai. Taip pat konferencijos svečiai galėjo sužinoti apie balandžio mėnesį vykusius sistemos mokymus Pazardžike, Bulgarijoje. Mokymai suteikė galimybę bibliotekų atstovams iš Lietuvos, Latvijos bei Bulgarijos  įsigilinti į sistemą, ją patiems išbandyti ir teikti savo siūlymus.

Antroji pranešimų sesija prasidėjo Pelči rajono bibliotekos (Latvija) direktorės bei Latvijos bibliotekininkų draugijos Tarybos narės Dianos Girvaites pranešimu apie bibliotekoje organizuotus ispanų kalbos kursus suaugusiems. Pranešėja pasidalino savo patirtimi vykdant ERASMUS+ finansuojamą savanorystės projektą (European Voluntary Service), kurio metu bibliotekoje savanoriavo mergina iš Gruzijos ir vaikinas iš Ispanijos.

Su savanorių pagalba buvo vykdomos ispanų bei anglų kalbos pamokos bibliotekos bendruomenei. Kaip pati D. Girvaite teigė, vykdant tokius projektus galima įgyti neįkainojamos patirties, kuri pravečia ateityje, tačiau tai ir didžiulė atsakomybė, projektas reikalauja daug kantrybės, darbo ir atkaklumo. Nepaisant to, pranešėja nei nedvejodama rekomendavo susirinkusiems dalyviams nebijoti iššūkių ir esant galimybei dalyvauti tokiuose projektuose.

Kitą pranešimą pristatė viešnia iš Suomijos Turkų moterų centro direktorė, projekto „Creadream Forum in Library" koordinatorė Raija Alalipasti. Pranešėja pristatė naujas visuomenės motyvavimo galimybes bibliotekoje bei pasidalino įvairiomis idėjomis ir įžvalgomis. Kaip pati R. Alalipasti teigė, Suomijoje didžioji dauguma lankytojų į biblioteką ateina ne pasiskolinti knygų, o dalyvauti bibliotekos organizuojamoje veikloje. Jie noriai įsitraukia į įvairius projektus, o platus ir kokybiškas renginių pasirinkimas motyvuoja juos aktyviai dalyvauti, tad tik nuo bibliotekininkų priklauso, kaip aktyviai bendruomenės nariai dirbs kartu su biblioteka.

Antroji viešnia iš Suomijos Abo universiteto doktorantė, edukatorė Anu Ojaranta pristatė švietimo galimybes Suomijos bibliotekose. Išsamus pranešimas suteikė galimybę susipažinti su priemonėmis kurios yra naudojamos tiek suaugusiųjų, tiek vaikų edukacijoje. Pranešėja pristatė projektus bei iniciatyvas, kurias įgyvendina Suomijos bibliotekos, dalinosi savo asmenine patirtimi.

Konferenciją užbaigė pranešėjos iš Ukrainos – Socialinių mokslų daktarė, Ukrainos nacionalinės V. I. Vernadskio bibliotekos Politinės analizės skyriaus vyresnioji tyrėja, Kijevo nacionalinio kultūros ir meno universiteto Informacijos, bibliotekininkystės ir archyvistikos skyriaus vadovė Tetiana Hranchak ir socialinių mokslų daktarė, profesorė, Nacionalinės akademijos Kultūros ir meno specialistų vadybos Socialinės komunikacijos ir Bibliotekininkystės padalinio vadovė Vira Zagumena.  Pranešėjos pristatė ugdymo galimybes virtualiose mokymosi sistemose. Supažindino kokios sistemos naudojamos Ukrainoje, kas pasiteisino, kiek vartotojų buvo įtraukiama ir su kokiomis problemomis įgyvendinant projektus buvo susiduriama.

Konferencijos pranešimai buvo įkvepiantys ir skatinantys veikti. Tiek konferencijos dalyviai, tiek pranešėjai noriai dalinosi savo patirtimi ir patarimais.

Nuotolinė mokymosi sistema

Maloniai kviečiame registruotis ir prisijungti prie virtualios mokymosi sistemos ir studijuoti joje esančias programas. Virtualioje mokymosi sistemoje susipažinsite su tyrėjų iš Lietuvos, Latvijos ir Bulgarijos parengta medžiaga bei sukaupta ilgamete patirtimi suaugusiųjų švietimo srityje.

Mokymų programoje galite mokytis keturias temas: suaugusiųjų  mokymo  ir mokymosi metodai, mokymų  programos  rengimo  principai, efektyvi  komunikacija, ir darbas su tikslinėmis  auditorijomis. Naudojantis sistema galite susipažinti ir atlikti praktines užduotis, kurios siejasi su nagrinėjama tema, sužinoti dar negirdėtų faktų apie konkrečius temos aspektus. Papildomoms temos studijoms skyriaus pabaigoje pateikiamos naudingos literatūros sąrašai.

Įsisavinę teorines žinias ir susipažinę su praktiniais pavyzdžiais galite pasitikrinti, ką išmokote ir spręsti testus pagal pasirinktą temą arba programą, gauti atitinkamus pažymėjimus.

Taip pat siūlome aktyviai dalyvauti forume, teikti pasiūlymus bei pastabas, užduoti klausimus Jums aktualiomis temomis. Rekomenduojame dalintis turimomis švietimo praktikomis ir metodais, diskutuoti apie suaugusių mokymo metodus, mokymosi programų formavimo principus, efektyvios komunikacijos formas ir darbo su skirtingomis suinteresuotųjų grupėmis privalumus ir problematika.

„Mokydami kitus, tobulėjame patys“, todėl andragogikos mokymosi programa sudarys sąlygas tobulinti žinias nepaisant laiko, ekonominių ir vietos apribojimų, dalintis specialistų suaugusių mokymų veiklos patirtimi, bendrauti su andragogais iš kitų miestų ir šalių, padėti vieni kitiems mokymosi procese.

Nuoroda į nuotolinę mokymosi sistemą

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas