Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tarptautinės migrantų dienos minėjimas su svečiais iš Indijos

Tarptautinės migrantų dienos minėjimas su svečiais iš Indijos

Gruodžio 18 d., minėdami  Tarptautinę migrantų dieną bibliotekoje, kartu su svečiais iš Indijos, nusikėlėme į šią tolimą šalį. Indijos kultūros vakare dalyvavo Kavita ir jos vyras Karthik, šiuo metu gyvenantys Lietuvoje. Jie pasidalino savo patirtimi ir įspūdžiais apie Lietuvą, taip pat pristatė autentišką Indijos kultūrą ir tradicijas.

Įvairiapusė kultūra

Indijos kultūra yra labai spalvinga. Čia gyvena virš 1 milijardo žmonių, vyrauja daug religijų, tradicijų bei papročių. Kavita su savo vyru, kaip ir didžioji dalis Indijoje gyvenančių žmonių, išpažįsta hinduizmą, kuriame garbinama daug dievų ir švenčiami įvairūs festivaliai. Vienas populiariausių ir didžiausių festivalių Indijoje yra Navaratri – sanskrito kalba šis žodis reiškia devynios naktys („navia“ reiškia devyni, o „ratri“– naktis). Navratri yra pamaldumo, šokio ir muzikos šventė, kuri tęsiasi devynias naktis, dešimtoji diena dažniausiai vadinama Vijayadashami ar Dussehra. Taip pat Kavita papasakojo ir apie Dawali festivalį – tai šviesos šventė, trunkanti 5 dienas, laikoma viena svarbiausių hinduizmo išpažinėjų kalendorinių švenčių. Šios šventės savo reikšme gali būti prilyginamos Šv. Kalėdoms. Na ir spalvingasis Holi festivalis, kuris žymi pavasario pradžią ir pergalę prieš blogį. Šventės metu žmonės šoka, barstosi spalvotais milteliais ir laistosi įvairiaspalviu vandeniu, šis festivalis vis labiau populiarėja ir Lietuvoje.

Šeima ir papročiai

Šeimos Indijoje yra labai vieningos, o tėvai vaidina svarbų vaidmenį vaikų gyvenime tiek renkantis profesiją, tiek sutuoktinį. Išsilavinimas Indijoje taip pat labai svarbus. Dėl didžiulės konkurencijos į geriausius universitetus gali patekti tik nedaugelis. Studijas dažniausiai finansuoja tėvai. Jei mokomasi Indijoje, stengiamasi įstoti į universitetą gimtajame mieste, nes tuomet bus galima gyventi su tėvais ir sutaupyti, kadangi nekilnojamas turtas ir nuoma Indijoje yra labai brangūs.  

Santuokos su  tėvų palaiminimu ir susitarimu taip pat vis dar populiarios. Svečiai prisipažino, kad juos taip pat supažindino tėvai, o ilgiau pabendravę jie nusprendė, kad vienas kitam tinka ir nori būti kartu. Vestuvės yra vienas svarbiausių gyvenimo įvykių, kuriam ruošiamasi jau nuo pat vaiko gimimo – taupomi pinigai ir perkamas auksas. Vestuvių šventė su visomis ceremonijomis trunka maždaug vieną savaitę ir joje dalyvauja mažiausiai 500 žmonių.

Technologijų pažanga

Indija sparčiai tobulėja technologijų ir industrijos srityje. Vis daugiau didžiųjų tarptautinių kompanijų steigia savo biurus ir investuoja į šią šalį. Metro ir traukinių sistema čia taip pat sparčiai vystoma, o startuolių skaičius viršija Europos rodiklius. Svečiai papasakojo, kad transportas Indijoje kainuoja nedaug, tad keliauti čia nėra brangu. Visgi, jei rinksitės kelionę autobusu, turite numatyti laiko rezervą dėl tvarkaraščių nesilaikymo ir nuolatinių kamščių.

Įspūdžiai apie Lietuvą

Nereikia net sakyti, kad Indijos kultūra smarkiai skiriasi nuo lietuviškosios, tad svečiams adaptuotis nebuvo lengva. Vis dėlto indai yra santūresni už lietuvius. Kavita pastebi, kad apsikabinimai čia daug dažnesni nei Indijoje, kur dažniausiai parodant draugiškumą ir pagarbą yra nusilenkiama.

Paklausti, ką mano apie Lietuvos gamtą, jie vienbalsiai pritarė, kad Lietuva yra be galo graži ir žalia šalis. Kavita su vyru negali atsidžiaugti išpuoselėtais parkais bei miškais. Taip pat  juos vis stebina ramybė ir tyla, kuri čia vyrauja, nes gimtame krašte juos supo šurmulys ir nuolatinis žmonių srautas. Net žiema jų nelabai gąsdina, nes mėgsta vėsesnį klimatą ir džiaugiasi pirmuoju sniegu ir šaltuku.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas