lt

TOP 20 ieškomiausių knygų bibliotekoje

TOP 20 ieškomiausių knygų bibliotekoje

Kokių knygų bibliotekoje šiuo metu ieškote dažniausiai? Apžvelkime skaitomiausiųjų dvidešimtuką.

Jau bene antrus metus populiariausiųjų knygų sąrašo viršūnėje yra laukinių Afrikos gyvūnų tyrinėtojos septyniasdešimtmetės Delios Owens debiutinė knyga „Ten, kur gieda vėžiai“. Perkamiausių ir populiariausių knygų topuose ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje karaliaujanti knyga yra ne tik istorija apie meilę ir nusikaltimą, bet ir odė laukinei gamtai. Tai skausmingai gražus pasakojimas apie žmogaus sugebėjimą išlikti.

Netikėta šiame dvidešimtuke yra tai, kad į antrą vietą pakilo negrožinė knyga – dr. Bessel van der Kolk „Kūnas mena viską“.  Autorius pasitelkia naujausius mokslinius pasiekimus ir parodo skaitytojams, kaip trauma tikrąja žodžio prasme pakeičia ir kūną, ir smegenis, pablogina traumuotų žmonių gebėjimą justi malonumą, domėtis įvairia veikla, kontroliuoti save ir pasitikėti. Autorius tyrinėja naujoviškus gydymo būdus – nuo nervinio grįžtamojo ryšio ir meditacijos iki sporto, dramos ir jogos, kurie atveria naujas pasveikimo galimybes, suaktyvindami natūralų smegenų neuroplastiškumą. JAV gydytojas yra Traumų centro, esančio Brukline, Masačusetso valstijoje, įkūrėjas ir direktorius medicinos klausimais. Taip pat jis yra Bostono universiteto Medicinos mokyklos psichiatrijos profesorius ir Nacionalinio kompleksinių traumų gydymo tinklo direktorius.

Dvi lietuvių autorių knygos

Vos dvi iš dvidešimties ieškomiausių knygų yra lietuvių autorių. Kristinos Sabaliauskaitės antroji dilogijos „Petro imperatorė“ dalis atsidūrė penktoje vietoje, o istoriko, Vilniaus universiteto dėstytojo Norberto Černiausko knyga „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ – vienuoliktoje vietoje. Ši dokumentinė knyga – 1940-ųjų birželio dviejų savaičių kaleidoskopas, įsukantis į to meto Lietuvos ir jos žmonių realijas. Apie šią knygą poetas Kornelijus Platelis sako: „Puiki tarsi į kitą raidos etapą žengiančios Lietuvos 1940 metų birželio mozaika: viltinga to meto kasdienybės, ūkio, švietimo, socialinio ir kultūrinio gyvenimo kaita po šaltos žiemos, sugrąžintas Vilnius, visuomenės optimizmas, pesimizmas ir noras juo nusikratyti jau siaučiančio karo fone“.

Sąrašo naujokės

Pirmą kartą į ieškomiausių bibliotekos knygų sąrašą iškopė Marieke Lucas Rijneveld romanas „Vakaro nejauka". Tai makabriško grožio romanas, vaizduojantis nekasdienišką kaimiškosios gyvensenos pusę ir dekadansą, parašytas poetiška, vibruojančia kalba, persmelktas sunkių klausimų apie seksualumą, tikėjimą ir egzistencijos skausmą, nepakeliamybę ir baigtį. 

Kita sąrašo „naujokė“ – bestselerių autorės Sally Hepworth knyga „Geroji sesuo“. Australijoje gyvenanti rašytoja atskleidžia gerąsias bei blogąsias žmogaus elgsenos puses ir gilinasi į keistenybes. Jos trileriuose pikantiškai persipina savitas humoras ir kerinčios paslaptingumo gaidos. 

KNYGŲ TOP 20

1. Ten, kur gieda vėžiai / Delia Owens

2. Kūnas mena viską / Bessel A. van der Kolk

3. Amerikos purvas / Jeanine Cummins

4. Mažas gyvenimas / Hanya Yanagihara

5. Petro imperatorė II / Kristina Sabaliauskaitė

6. Nerimo žmonės / Fredrik Backman

7. Vidurnakčio biblioteka / Matt Haig

8. Kopa / Frank Herbert

9. Apšviestoji / Tara Westover

10. Dingusi sesuo: Meropės istorija / Lucinda Riley

11. 1940. Paskutinė Lietuvos vasara / Norbertas Černiauskas

12. Kodėl mes miegame: mokslas apie miegą ir sapnus / Matthew P. Walker

13. Sodas / Marina Stepnova

14. Klara ir Saulė / Kazuo Ishiguro

15. Atsisveikinimas su aukos vaidmeniu / Verena Kast

16. Vakaro nejauka / Marieke Lucas Rijneveld

17. Mūsų smagiausios dienos / Claire Lombardo

18. Didi drąsa / Brené Brown

19. Geroji sesuo / Sally Pearse

20. Miško maudynių menas ir mokslas / Qing Li

Knygas užsisakyti arba rezervuoti (jeigu jas skaito kiti ir nėra laisvų egzempliorių) kviečiame www.ibiblioteka.lt.

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA