Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

TOP 20 knygų bibliotekoje

TOP 20 knygų bibliotekoje

Kokių knygų šiuo metu dažniausiai ieškote bibliotekoje? Apžvelgiame rudens TOP 20.

Populiariausiųjų knygų sąrašo viršūnėje – antroji Kristinos Sabaliauskaitės dilogijos „Petro imperatorė“ dalis. Knygos pagrindinė herojė – Marta Skowrońska – caro Petro I žmona ir pirmoji Rusijos imperatorė Jekaterina I. Ši knyga ilgą laiką buvo perkamiausia knygynuose, tad nieko keisto, kad jau kuris laikas ji yra ieškomiausia ir geidžiamiausia knyga mūsų bibliotekoje.

Knygos senbuvės

Antroje vietoje – Jeanine Cummins romanas „Amerikos purvas“, kurį išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Ispanijoje gimusi knygos autorė gyvena JAV, yra keturių knygų autorė. „The Sunday Times“ ir „New York Times“ bestseleris neabejotinai rado kelią ir į lietuvių skaitytojų širdis. 

Daugelis TOP 20 esančių knygų čia yra jau daug mėnesių – Delios Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, Hanya Yanagihara „Mažas gyvenimas“, Marinos Stepnovos „Sodas“, Taros Westover „Apšviestoji“, Deborah Feldman „Neortodoksiška“, Donnos Tartt „Dagilis“ ir Rimanto Kmitos „Remyga“. Sąraše net dvi populiariosios autorės Lucindos Riley knygos.

Pirmą kartą sąraše

O štai amerikiečių rašytojo, mokslinės fantastikos klasiko Franko Herberto (1920–1986) „Kopa“ dvidešimtuke atsidūrė pirmą kartą. „Kopa“ dienos šviesą išvydo dar prieš „Žvaigždžių karus“, „Matricą“ ir „Trijų kūnų problemą.“ „Kopa“ daro įtaką jau kelioms mokslinės fantastikos kūrėjų kartoms. Romano temos dabar dar aktualesnės nei tada, kai išėjo pirmas knygos leidimas: žmogaus evoliucija, genetinės manipuliacijos, karai dėl gamtos išteklių, ekologija. Kada tikslas pateisina priemones ir ką galima pasiekti žiaurumu?

Kita mūsų bibliotekos TOP 20 naujokė – Edward Carey knyga „Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud“. Joje atkurta ir iliustruota Madam Tussaud gyvenimo istorija – nuo anksti tėvų netekusios našlaitės iki moters, savo rankomis lietusios karalių, filosofų, revoliucionierių galvas.

Dar viena „topo“ naujiena –  Silvios Moreno-Garcia romanas „Meksikos gotika“. Kanadoje gyvenanti meksikiečių kilmės rašytoja pristato gotikinio romano žanrą, kuriame siaubo motyvai susipina ryškiais Meksikos gamtovaizdžio, gyvensenos faktais.

Dalykinė literatūra

Iš 20 knygų sąrašo keturios knygos nepriskirtinos grožinei literatūrai. Tai – Bessel van der Kolk „Kūnas mena viską“ apie tai, kaip išgydyti kūno, sielos, proto traumas; motyvacinio lektoriaus, anksčiau buvusio chiromantu, Dmitrij Trockij „Kol aš nesu Aš“; Mattew Walker knyga apie miego ir sapnų galią „Kodėl mes miegame“ ir Qing Li „Miško maudynių menas ir mokslas“.

KNYGŲ TOP 20

 1. Petro imperatorė II / Kristina Sabaliauskaitė

2. Amerikos purvas / Jeanine Cummins

3. Ten, kur gieda vėžiai / Delia Owens

4. Mažas gyvenimas / Hanya Yanagihara

5. Kūnas mena viską / Bessel van der Kolk

6. Dingusi sesuo: Meropės istorija / Lucinda Riley

7. Kol aš nesu Aš / Dmitrij Trockij

8. Sodas / Marina Stepnova

9. Kodėl mes miegame / Mattew Walker

10. Kopa / Frėank Herbert

11. Apšviestoji / Tara Westover

12. Neortodoksiška / Deborah Feldman

13. Dagilis / Donna Tartt

14. Saulės sesuo: Elektros istorija / Lucinda Riley

15. Remyga / Rimantas Kmita

16. Miško maudynių menas ir mokslas / Qing Li

17. Mažė / Edward Carey

18. Bėgūnai / Olga Tokarczuk

19. Meksikos gotika / Silvia Moreno-Garcia

20. Mergaitė, moteris, kita / Bernadine Evaristo

Knygas užsisakyti arba rezervuoti (jeigu jas skaito kiti ir nėra laisvų egzempliorių) kviečiame www.ibiblioteka.lt.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas