Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Vaikų bibliotekoje vyks kaniterapijos užsiėmimai

Vaikų bibliotekoje vyks kaniterapijos užsiėmimai

Bibliotekoje gruodžio mėnesį sulauksime ypatingos viešnios – Berno zenenhundės Hepi. Ji – skaitymo specialistė, padedanti vaikams drąsiau skaityti knygas! Bendradarbiaujant su Kaniterapijos asociacija, bibliotekoje bus organizuojami kassavaitiniai tęstiniai užsiėmimai „Skaitymas su šunimi“. Šie seansai skirti pradinių klasių mokiniams tam, kad vaikai būtų skatinami skaityti ir domėtis literatūra.

Gyvūnų asistuojamoji terapija

Pasaulyje gerai žinoma profesionalios gyvūnų terapijos teikiama nauda: atidžiai atrinkti ir auklėti gyvūnai padeda greičiau atsigauti po psichologinių traumų, lengvina ligonių reabilitaciją, talkina įveikiant mokymosi sunkumus.

2013 m. sausio mėn. Lietuvoje įsteigta Kaniterapijos asociacija – visuomeninė organizacija, besirūpinanti kaniterapijos diegimu ir plėtojimu mūsų šalyje. Kaniterapija – alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius ir socialinius įgūdžius dalyvauja specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti. Daugiau apie Kaniterapijos asociaciją – https://www.kaniterapija.eu/.

Projektas „Skaitymas su šunimi“

Atskira kaniterapijos veiklos gija – skaitymas su šunimi. Koks šio recepto stebuklas? Šuo nepertraukia, netaiso ir be išlygų priima skaitantįjį – ši netikėta bičiulystė ramina ir motyvuoja įveikti kylančius sunkumus. Skaityti pasirenkamos knygos apie gyvūnus, dažniausia – apie šunis. Sukuriama jauki namų aplinka, skaitymo kampelyje jaukiai įsikuria trys geriausi draugai: vaikas, šuo ir šuns šeimininkas. Tėveliams tenka kantriai palaukti už durų. Projekte „Skaitymas su šunimi“ dalyvauja tik specialų egzaminą išlaikę, galiojantį pažymėjimą turintys šunys.

Kviečiame registruotis!

Lapkričio 27 d. (šeštadienį), 12 val. bus organizuojamas įvadinis susitikimas Vaikų bibliotekoje, kurio metu aptarsime būsimų susitikimų scenarijų, išsiaiškinsime darbo būdus, susipažinsime su skaitymų taisyklėmis ir šunyte Hepi. 

Būtina registracija el. paštu – [email protected]. Vietų skaičius ribotas. Daugiau informacijos užsiregistravusiesiems atsiųsime elektroniniu paštu.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas