Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Vilniaus knygų mugėje pristatyta bibliotekos išleista knyga

Vilniaus knygų mugėje pristatyta bibliotekos išleista knyga

Vilniaus knygų mugėje ketvirtadienį pristatyta mūsų bibliotekos išleista knyga „Pasižvalgymai po Vilnių: miesto mikrorajonai“. Knygą pristatė šios knygos sudarytoja Z. Tiukšienė. Anot jos, viena pagrindinių priežasčių kodėl buvo nuspręsta išleisti knygą, tai leidinių apie sostinės mikrorajonus trūkumas: „Iš bibliotekos lankytojų užklausų žinojome, kad žmonės domisi įvairiomis miesto dalimis. Tačiau kai ieškodavome informacijos, dažniausiai rasdavome leidinius  apie senamiestį ir apie kai kuriuos atskirus Vilniaus mikrorajonus – Antakalnį, Verkius, Lazdynus, Markučius. Leidinio, kuriame būtų aprašomi visi mikrorajonai – nebuvo. Tad knygoje „Pasižvalgymai po Vilnių: miesto mikrorajonai“ nusprendėme aprašyti visas miesto dalis“ – dalinosi Z. Tiukšienė.

„Pasižvalgymai po Vilnių: miesto mikrorajonai“ – tai Vilniaus bibliotekininkų, dirbančių kraštotyros darbą, ilgamečio darbo rezultatas. Šios knygos tekstus parengė penkios Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos bibliografės. Šio leidinio literatūros šaltiniai buvo pasirinkti apgalvotai: dažniausiai buvo remtasi žymių specialistų parašytais straipsniais ir knygomis, nauja publikuota tyrimų medžiaga, buvo apžvelgiami vertingiausi leidiniai.  Taip pat naudotasi Lietuvos bibliotekose sukaupta informacija, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos informaciniais ištekliais. Šios knygos tekstai daugiausia yra publikacijų santraukos, jie parengti pasinaudojant įvairių autorių darbais, kurie nurodomi literatūros sąrašuose, pateikiamuose po tekstais.  

Knyga iliustruota šių dienų fotografijomis, knygų viršelių vaizdais, sena ikonografine medžiaga. Knygos fotografas – Vitoldas Tiukša. Leidinyje susirasti reikiamą Vilniaus vietovę padeda Vietovardžių rodyklė. „Pasižvalgymai po Vilnių: miesto mikrorajonai“ – skiriamas moksleiviams ir plačiajai visuomenei, tai leidinys padėsiantis labiau pažinti Vilnių ir surasti knygas, kurias verta perskaityti.

Prieš metus išleista knyga populiari ir skaitoma. Bibliotekoje ji nuolat imama ir neužsibūna bibliotekos lentynose. Taip pat knygos sudarytoja džiaugiasi, kad „Pasižvalgymai po Vilnių: miesto mikrorajonai“ yra patekę į  Top 10 knygų apie Vilnių  bei „13 Leidinių apie Vilnių“ sąrašą.

Knygų mugėje vykusiame susitikime pristatytos ir Kauno bei Klaipėdos apskričių viešųjų bibliotekų išleistos knygos: „ Įsikūrę prie Nemuno“ (sud. R. Tamoliūnienė) ir „Klaipėdos vaizdų albumas“ (sud. K. Demereckas).

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas