lt

Vokiškai kalbančių skaitytojų klube – įdomūs faktai apie Lvivą

Vokiškai kalbančių skaitytojų klube – įdomūs faktai apie Lvivą

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje kiekvieną mėnesį į susitikimus renkasi Vokiškai kalbančių skaitytojų klubas. Tai proga vokiškai kalbantiems bibliotekos lankytojams pabendrauti apie knygas, kultūrą ir kitas aktualijas.

Balandžio 4 dieną vykusiame Vokiškai kalbančių skaitytojų klube kalbėta apie Ukrainos miestą Lvivą – austriškąjį Lembergą. Lvivas – daugiatautis ir daugiakultūris miestas. Nuo 1772 metų po pirmojo Abiejų Tautų Respublikos padalijimo Lvivas atiteko Austrijai ir buvo vadinamas Lembergu. 

Jūsų dėmesiui – 5 įdomūs faktai apie Lvivą, kuriuos pristatė Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė.

1. Nuo 1867 metų Lvivas buvo Austrijos-Vengrijos sudėtyje. Šiuo laikotarpiu buvo pastatytas Operos teatras. Jį suprojektavo lenkų architektas Zygmunt Gorgolewski neorenesanso stiliumi pagal Vienos operos teatrą.

2. Skulptoriaus Antonio Popelio paminklas Adomui Mickevičiui, pastatytas Lvive poeto 100-osioms gimimo metinėms, yra 21 metro aukščio. Ant kolonos yra Lietuvos ir Lenkijos herbai. Įdomu ir tai, kad šis paminklas yra aukščiausias paminklas Adomui Mickevičiui visame pasaulyje. 

3. Lvivas yra ukrainiečių kavos sostinė. Pirmosios kavinės atidarytos austrų laikais, jose yra gausus kavos ir pyragų pasirinkimas, vyrauja austriška dvasia.

4. Austrų rašytojas Josphas Rothas studijavo Lembergo universitete, o Lepoldas von Sacher-Masochas gimė Lemberge. Rašytojų knygas vokiečių ir lietuvių kalbomis rasite bibliotekoje.

5. Lvivo senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Mindaugo Masaičio nuotr.

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA