Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Autizmas: 365 kitokios dienos

Agnė Gustė

Autizmas: 365 kitokios dienos

Autizmas: 365 kitokios dienos/ Agnė Gustė ; [iliustracijos: Linas Gustys]. - Kaunas [i.e. Marijampolė]: [A. Gustė], 2019 ([Kaunas]: Spaudos praktika). - 223, [1] p.

„Autizmas: 365 kitokios dienos“ – jau pats pavadinimas turbūt puikiai pasako, kokia yra pagrindinė knygos mintis ir tematika. Joje rasite autorės Agnės Gustės ir dar aštuonių mamų, auginančių 6-9 metų berniukus, pasakojimus. Visiems yra diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas. Kiekvienas, kas skaitys šią knygą, turės progą pasijusti taip, lyg pats dalyvautų šių nuostabių mamų pokalbyje. Pašnekovės ir knygos autorė atvirai pasakoja apie tai:

  • koks buvo jų nėštumas ir gimdymas;
  • kaip ir kada jos pastebėjo pirmuosius autizmo požymius;
  • su kokiais iššūkiais jos susiduria 365 dienas per metus;
  • kaip jas ir jų šeimas tai paveikė;
  • kur jos kreipėsi pagalbos;
  • kaip į viską reagavo jų antrosios pusės, giminaičiai, draugai ir aplinkiniai.

Taip pat turėsite progą išgirsti, ko knygos herojės mamos išmoko iš savo ypatingų vaikų, kokiose terapijose jos ir jų vaikai dalyvavo ir kaip tai įtakojo vaikų elgesį, raidą, bendravimo įgūdžius ir santykį su aplinka.

Pokalbyje taip pat dalyvauja keturios specialistės, kurios turi didžiulę darbo su autistiškais vaikais Airijoje patirtį. Susipažinsite su pradinių klasių mokytoja, dirbančia bendro lavinimo mokykloje specialioje autistinėje klasėje, ergoterapeute, kalbos terapeute ir psichologe. Jos ne tik mielai dalinasi savo darbo patirtimis, taikoma metodika, bet ir patarimais, kurie yra tikrai vertingi tiek tėvams, auginantiems ypatingus vaikus, tiek specialistams, kurie galbūt dar tik pradeda savo profesinį kelią sieti su šia sritimi.

Knygos viršelį ir joje esančias iliustracijas piešė ir tapė autorės sūnus, taip suteikdamas knygai žaismingumo, emocijos ir autentiškumo. Labai rekomenduojame šią knygą perskaityti ne tik tėvams ar specialistams, bet ir nieko bendro su autizmu neturintiems žmonėms. Tai paprastu, kasdienišku ir visiems suprantamu stiliumi parašyta knyga, kuri sujaudins bet kurį žmogų ir galbūt pakeis požiūrį į patį žodį – AUTIZMAS.

Šaltinis

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas