Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dviveidės gatvės

Jonas Zdanys

Dviveidės gatvės

Jonas Zdanys (g. 1950), JAV gyvenatis poetas ir literatūros profesorius, išleidęs virš 20 poezijos rinkinių, iš jų 5 išversti į lietuvių kalbą ir buvo įvertinti Jotvingių premija (2002), Lietuvių rašytojų draugijos premija (1994). Jis pats yra išvertęs į anglų kalbą per 20 Lietuvos ir išeivijos autorių poezijos ir prozos knygų, išleistų JAV leidyklų, ir pelnęs Lietuvos kultūros ir švietimo ministerijos premiją (1995).

Jonas Zdanys bakalauro laipsnį įgijo Yale, magistro ir daktaro laipsnius – Niujorko valstijos universitete. Visą gyvenimą dirbo akademinį darbą, dėstė anglų literatūrą, vedė kūrybinio rašymo seminarus įvairiuose universitetuose ir koledžuose. Dirbo Konektikuto valstijos Švietimo viceministru. Šiuo metu Jonas Zdanys yra Sacred Heart universiteto reziduojantis poetas ir anglų literatūros profesorius emeritas.

Ši eilėraščių rinktinė „Dviveidės gatvės“ paties autoriaus sudaryta iš naujausių J. Zdanio anglų kalba išleistų eilėraščių rinkinių: „Red Stones“ (Raudoni akmenys, 2016), „St. Brigid‘s Well“, (Šv. Brigidos šaltinis, 2017), „Three White Horses“ (Trys balti žirgai, 2017), „Notebook Skeches“ (Bloknoto škicai, 2019).

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas