Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Holivudo istorija. Kino industrija: 100 metų godumo, ištvirkavimo ir skandalų

Kieron Connolly

Holivudo istorija. Kino industrija: 100 metų godumo, ištvirkavimo ir skandalų

Tai iliustruota sekso, nesaikingumo, nusikaltimų, savižudybių, ambicijų, išdavysčių ir kompromisų istorija, pasakojanti, kas Holivude vyko šiapus ekrano.

Praėjo daugiau kaip šimtas metų nuo tada, kai Holivudas tapo Amerikos kino centru. Nors visada tvirtino esąs kerinti vieta bei gražiųjų ir talentingųjų namai, Tinseltaunas („blizgučių miestas“, kaip dažnai vadinamas Holivudas) nuo pat įkūrimo turėjo tamsiąją pusę. Filmų kūrėjai į Kalifornijos pietus vyko ne vien dėl saulėtų orų; jie čia keliavo siekdami išvengti autorių teisių, varžančių kino kamerų naudojimą.

Nuo pat pirmųjų dienų Holivudas – fantazijos karalystė – tapo nesaikingumo sinonimu: pernelyg daug pinigų, pernelyg daug liaupsinimo, pernelyg daug lūkesčių ir pernelyg daug egoizmo. Nors kino žvaigždėms čia visada buvo nuolaidžiaujama, vos tik populiarumas išblėsdavo, jų laukdavo žiaurus kritimas.

„Holivudo istorija“ visa tai aprėpia: nuo kino studijų atsiradimo XX a. pradžioje iki jų atitekimo korporacijoms mūsų laikais; nuo Holivudo garsenybių narkomanijos iki McCarthyʼio epochos raganų medžioklės ir #MeToo.

Išleido leidykla „Briedis“ (2023), iš anglų k. vertė Edmundas Juškevičius.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas