Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Įveiktas nerimas: pirmiausia pabaisą paverskime gražuole

Sarah Wilson

Įveiktas nerimas: pirmiausia pabaisą paverskime gražuole

Įveiktas nerimas : pirmiausia pabaisą paverskime gražuole / Sarah Wilson ; vertė iš anglų kalbos Matas Geležauskas. - Vilnius [i.e. Klaipėda] : Liūtai ne avys, 2019 (Gargždai : ScandBook). - 399 p.

#1 „New York Times“ bestseleris

Kinų išmintis teigia, kad prieš įveikdami pabaisą, pirmiausia turime ją paversti gražia.

Šią kinų patarlę Sara Vilson (Sarah Wilson) pirmiausia aptiko psichiatrės Kėjos Redfild Džeimison (Kay Redfield Jamison) memuaruose „Neramus protas“ (An Unquiet Mind). Ji tapo raktu, padėjusiu rašytojai suprasti visą gyvenimą trunkančią savo pačios kovą su nerimu. S. Vilson – bestselerių autorė, žurnalistė ir verslininkė, kurios mitybos programa ir knyga „Aš atsisakiau cukraus“ (I Quit Sugar) padėjo daugiau nei pusantro milijono žmonių visame pasaulyje gyventi geriau ir sveikiau. Ir visą tą laiką ją lydėjo lėtinis nerimo sutrikimas.

Knygoje „Pirmiausia paverskime pabaisą gražuole“ S. Vilson pasitelkia savo fantastišką gebėjimą susikoncentruoti, taip pat nuostabius informacijos paieškos įgūdžius, kad geriau suprastų savo viso gyvenimo palydovą ir ištirtų dirgiklius, gydymo būdus, ilgalaikes ir trumpalaikes madas. Autorės literatūros spektras platus, ji kalbina likimo brolius ir seses, psichinės sveikatos ekspertus, filosofus, net patį Dalai Lamą, o viską, ką sužino, perleidžia per savo asmeninių patirčių prizmę.

S. Vilson skaitytojai atras užuojautą, humorą, bendrystę ir praktinių patarimų, kaip gyventi su savo Pabaisa.

  • Susikurkite dėkingumo ritualą. Negalite vienu metu ir nerimauti, ir būti dėkingas.
  • Kad nuslopintumėte nerimą, valgykite. Tikras maistas yra geriausias jūsų draugas.
  • Tiesiog kvėpuokite. Atsiverkite gydančiai meditacijos galiai.
  • Pasiklokite lovą. Kasdien. Paprasčiausia tvarka išorėje sukuria vidinę ramybę.
  • Pasidomėkite kitais nerimautojais, kad pažintumėte save. Emilė Dikinson (Emily Dickinson), Čarlzas Darvinas (Charles Darwin) ir Martinas Liuteris Kingas jaunesnysis (Martin Luther King) irgi kovojo su nerimu.
  • Sąmoningai nuspręskite niekur nedalyvauti. Pamirškite baimę, kad praleisite kažką ypatingo, susirangykite ant sofos ir užsisakykite maisto į namus.


Turbūt geriausia knyga apie gyvenimą su nerimu, kurią kada nors skaičiau, o skaičiau aš jų (deja) daug. Sara siūlo gausybę išmintingų patarimų, tačiau tuo pat metu išlieka labai žmogiška, nekelia savęs į padanges. Pažeidžiamumas yra jos stiprybė. Tikiuosi, perskaitę šią knygą, tą patį apie save galėsite pasakyti ir jūs. Mark Manson, knygos „Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto“ autorius

Šaltinis

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas