lt

Neortodoksiška. Kaip skandalingai išsižadėjau savo chasidiškų šaknų

Deborah Feldman

Neortodoksiška. Kaip skandalingai išsižadėjau savo chasidiškų šaknų

Deborah Feldman knyga „Neortodoksiška. Kaip skandalingai išsižadėjau savo chasidiškų šaknų“ – tikra istorija, kuri turėtų sudominti tuos, kuriems patiko „Apšviestoji“. Knyga pasakoja apie drąsia moterį, kuri sugebėjo pasipriešinti bendruomenei ir siekti savo asmeninės laimės bei laisvės.

Dvidešimt pirmas amžius. Niujorkas. Vieta ir laikas, kai visi gali tapti kuo nori, dirbti svajonių darbus, keliauti, mokytis. Tik ne Satmaro chasidų bendruomenės, kurioje užaugo autorė Deborah Feldman, moterys.

Chadisės gyvena pagal itin griežtas taisykles. Jos net per didžiausius karščius privalo dėvėti storas pėdkelnes. Negali mokytis. Draudžiama skaityti knygas. Darbų pasirinkimas itin ribotas. Tik tai, ką leidžia bendruomenė. Mėnesinių ciklą seka rabinas, nes moteris pati nepakankamai nuovoki suprasti, kas darosi su jos kūnu. Pasilikti su nepažįstamu vyru vienoje patalpoje – tabu. Vos sulaukusios tinkamo amžiaus mergaitės ištekinamos ir, būtų puiku, jei kuo greičiau sulauktų vaikų. Taip, tai ne ištrauka iš Margaret Atwood distopijos „Tarnaitės pasakojimas“, tai realus gyvenimas šiomis dienomis. Apie tai pasakoja autorė, išsilaisvinusi iš žydų ortodoksų bendruomenės.

Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka