lt

Žiniuonis

Tadeusz Dolega-Mostowicz

Žiniuonis

1937-tais metais pirmą kartą pasirodęs lenkų rašytojo Tadeusz Dołęga-Mostowicz romanas „Žiniuonis“ pasakoja apie amžiną konfliktą tarp gėrio ir blogio, apie žmogiškumą ir svarbiausias gyvenimo vertybes.

Ralfas Vilčura buvo sėkmingas chirurgas XX amžiaus pradžios Lenkijoje. Savo darbui atsidavęs vyras patiria tikrą sukrėtimą, kai jį palieka mylima žmona. Pasiėmusi mažametę dukrą ji išeina pas meilužį, o sužlugdytas gydytojas paguodos ieško alkoholyje. Galiausiai girtas chirurgas patiria galvos traumą ir visiškai praranda atmintį.

Nuo amnezijos kenčiantis Ralfas Vilčura netikėtai atsiduria mažame Lenkijos kaimelyje. Čia jis metų metus dirba žemės ūkio darbus, susidraugauja su paprastais vietiniais gyventojais bei kartais juos gydo. Žmonės atvykėlį laiko savo draugu ir guodėju. Kartą medikas operuoja jauną merginą, o šis įvykis padeda išjudinti bei atgaivinti jo atmintį. Ralfui Vičiurai teks stoti į akistatą su kadaise prarastu gyvenimu.

Romanas „Žiniuonis“ buvo du kartus ekranizuotas. Pirmasis filmas „Znachor“ pasirodė tais pačiais metais, kaip ir knyga – 1937-tais. Antroji ekranizacija buvo pastatyta 1982-ais metais.

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA