Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Interneto skaitykla, Šanchajaus ir Abajaus kolekcijos

Šanchajaus kolekcija

„Šanchajaus langas“ („Window of Shanghai“) – projektas, kurio metu Kinijos ambasados Lietuvoje atstovai bei svečiai iš Šanchajaus padovanojo ( 2011 m. spalio 19 d.) bibliotekai Kinijos autorių meninės fotografijos parodą „Šanchajaus portretas“ bei įteikė 400 vnt. aukštos meninės ir poligrafinės kokybės knygų. Jos atveria platesnes galimybes pažinti su Kiniją, jos istoriją, tradicijas, kalbą, religiją bei kultūrą. Kolekcija nuolat pildoma, šiuo metu ją sudaro apie 1000 leidinių anglų ir kinų kalbomis. Leidiniai, pažymėti raudonomis lipdėmis į namus neskolinami.

Mūsų partnerė Šanchajaus biblioteka taip pat suteikia laisvą prieigą prie didelės elektroninių knygų kolekcijos. Nemokamai galima skaityti gamtos mokslų, kultūros, meno, edukacijos, istorijos, geografijos ir kitų mokslo šakų knygas anglų, prancūzų, vokiečių, kinų, arabų, rusų ir kitomis kalbomis. Knygas galima rinktis iš daugiau nei 1200 pavadinimų. Prisijungti prie Šanchajaus bibliotekos duomenų bazės galima tik iš bibliotekos kompiuterių. Prireikus pagalbos, prašome kreiptis į konsultantą.

Abajaus kolekcija

Kazachstano respublikos ambasada, švęsdama 175-ąsias žymaus poeto, į kazachų kalbą išvertusio Adomo Mickevičiaus kūrinius Abajaus Kunanbajevo gimimo metines, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešajai bibliotekai 2020 metų rudenį dovanojo knygų kolekciją. Abajaus kolekcijoje pristatoma literatūra ir kiti leidiniai, kurie padės moksleiviams, studentams, ekspertams, kiekvienam skaitytojui susipažinti su visomis Kazachstano gyvenimo sferomis, įskaitant kazachų tautos istoriją, kultūrą ir tradicijas, gamtą bei meną, taip pat politiką ir ekonomiką.

Interneto skaitykla

Šioje erdvėje taip pat įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos, kuriose buvimo trukmė yra iki 1 val. Daugiau informacijos dėl registracijos Viešos interneto prieigos (VIP) darbo vietose, kopijavimo, spausdinimo ir skenavimo paslaugų, suteiks Periodikos skaityklos ir Kraštotyros erdvės konsultantai. Susipažinkite su: Naudojimosi kompiuterizuotomis darbo vietomis tvarka.

.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas