Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
lt

Monografijos „Naujieji religiniai judėjimai Lietuvoje: tarp tradicijos ir kosminių religijų“ pristatymas

Didžioji salė

Gruodžio 1 dieną 17.30 val. Didžiojoje salėje vyks susitikimas su knygos „Naujieji religiniai judėjimai Lietuvoje: tarp tradicijos ir kosminių religijų“ autoriumi Mindaugu Peleckiu.

Renginį veda publicistas Kazimieras Seibutis.

Monografijos autorius – religijos ir mitologijos tyrinėtojas, filosofijos doktorantas, Lietuvos rašytojų sąjungos ir Tarptautinės hiperpoliglotų asociacijos (The International Association of Hyperpolyglots) narys (g. 1975) religijos fenomenu domisi nuo paauglystės, o šios knygos medžiaga rinkta apie du dešimtmečius. Tai – ir kruopštus mokslinis darbas, ir žurnalisto praktika, kai pateikiamos ne tik knyginės, bet ir gyvos žinios. Knyga pirmąsyk Lietuvoje išsamiai pristato ir analizuoja naujojo religingumo fenomeną – naujuosius religinius judėjimus (NRJ), kurių spektras – nuo tradicinių iki kosminių.

Autorius laikosi nuomonės, kad žmonės turi būti informuoti apie tai, kuo iš tikrųjų tiki kiekvienas NRJ, nes dažnai NRJ fasadai skiriasi nuo jų vidaus. Būtent todėl čia rasime ir pagrindines maldas, tikėjimo išpažinimus, ir NRJ istoriją, ir pokalbius su jų atstovais. Naujasis religingumas – itin svarbus fenomenas ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje, kuri yra globaliojo universumo dalis. Autorius nieko nesmerkia ir neaukština, juolab negąsdina, o tiesiog informuoja: tolesnis pasirinkimas – kiekvieno iš mūsų.

Knyga skirta plačiajam skaitytojų ratui: joje ne tik analizuojamos NRJ atsiradimo priežastys, kalbama apie NRJ ir netradicinės pasaulėvokos santykį su Tradicija (nuoseklia tradicine religine ir filosofine mintimi), bet ir pateikiama išsami informacinė panorama – aprašoma apie 100 religinių ir pseudoreliginių krypčių.

Autorius viliasi, kad ši knyga ne tik numalšins smalsumą, bet ir padės susigaudyti NRĮ labirintuose ieškantiems tikėjimo, Dievo, atsakymų į amžinus klausimus. Dar viena leidinio funkcija – apsaugoti žmones nuo postmoderniajame pasaulyje plintančių tikėjimų, kurie gali daryti destruktyvią įtaką asmenybei, žmogaus ir visuomenės fizinei bei psichinei sveikatai.

Biblinė frazė „po saule nieko nauja!” – tarsi šios knygos motto, parodantis naujojo religingumo spindesį ir skurdą.

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Jurga Kauzonienė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas