Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Respublikinis Undinės Nasvytytės skaitovų konkursas

Didžioji salė

Kovo 13 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje vyks aktorės, skaitovės, Lietuvos radijo diktorės Undinės Nasvytytės respublikinis skaitovų konkursas. Pradžia – 10.30 val.

Jau tapo gražia tradicija, kad kiekvienų metų pavasarį kovo 13 d. vyksta Respublikinis Undinės Nasvytytės skaitovų konkursas. Šį renginį nuo 2019 metų organizuoja Všį „Gal meno?“, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Lietuvių rašytojų sąjungos leidykla, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąja biblioteka.

Undinė Nasvytytė – nuo 1956 m. žymi Lietuvos radijo diktorė, skaitovė, aktorė, renginių vedėja. Apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi. Giliai ir nuoširdžiai mylėjo Lietuvą, didelį dėmėsį skyrė jos kultūrai, garsindama lietuviško žodžio raišką kartu su poezijos ir grožinės literatūros atstovais.Undinė Nasvytytė išryškino opią problemą, kuri ypač yra aktuali šiandien – jaunimas vis mažiau skaito knygas, o skaitymas yra svarbus kultūrinio identiteto vystymui.

Šio skaitovų konkurso dėka siekiama skatinti jaunimą skaityti ir atsigręžti į Lietuvos rašytojų kūrybą, nes literatūros minčių ir vaizdinių rinkiniai skatina analitinį, kūrybinį ir kritinį mąstymą. Konkurso dalyviai (16–20 metų jaunimas) skaitys tik lietuvių autorių kūrinius – poeziją, prozą ar humoristinę poeziją/prozą. Jų meninį skaitymą vertins profesionali komisija. Laureatai ir dalyviai bus apdovanoti įsteigtais prizais.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas