lt

Rimos Karalienės knygos „Irklais iki Niagaros krioklių” pristatymas.

Didžioji salė

Spalio 27 d. 17.30 val. kviečiame į Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką, kur Didžiojoje salėje vyks Rimos Karalienės knygos „Irklais iki Niagaros krioklių” pristatymas.

 

1967-ieji. Sovietų Sąjungos rinktinės narė Sofija rengiasi Europos akademinio irklavimo čempionatui Prancūzijoje. Kvietimas nedelsiant atvykti į KGB Vilniuje sukelia nerimą – dar gyvi vaikystės prisiminimai, kai pareigūnai išsivesdavo mamą ir ši pradingdavo kelioms dienoms ar savaitėms. Nejaugi skaudi šeimos istorija sutrukdys dalyvauti svarbiausiose karjeros varžybose... KGB rūmuose Sofija sužino, kad tėvas, kurį pažįsta tik iš nuotraukos, gyvas. Tebuvo vienų metukų, kai jis, Lenkijos karininkas, pradingo Antrojo pasaulinio karo sumaištyje. Tėvą su dukra skiria ne tik dvidešimt septyneri nesimatymo metai, didžiulis atstumas, bet ir geležinė uždanga. Tik pergalės gali padėti pro ją prasiveržti ir išpildyti vienintelį norą – apkabinti tėvą.

Romaną įkvėpė tikri faktai – tituluotos irkluotojos ir trenerės Sofijos Grucovos gyvenimo istorija.

Knygos pristatyme šio romano autorė, buvusi irkluotoja Rima Karalienė papasakos, kas paskatino imtis plunksnos ir pradėti rašyti apie irklavimą – debiutinę knygą „Irklais pro spygliuotą tvorą“ skyrė dramatiškai savo tėvo irkluotojo Povilo Liutkaičio istorijai. Taip pat ji yra sukaupusi unikalią irklavimo istoriją bylojančių dokumentų kolekciją, nuotraukos ir vaizdo įrašai padės renginio dalyviams persikelti į romanuose aprašomą laikmetį.

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA