lt

Skaitytojų klube „Visas gyvenimas“

Vaikų biblioteka

 

Lapkričio 27 d. 17.30 val. Skaitytojų klube aptariama Robert Sheethaler knyga  „Visas gyvenimas“

„Visas gyvenimas.“ – austrų rašytojo Roberto Seethalerio romanas apie paprasto žmogaus nepaprastą gyvenimą.

Andrėjas Egeris – nekalbus vienišius. Darbas yra ta kalba, kurią jis geriausiai supranta. Jis niekada nebuvo daugiakalbis ir savo išgyvenimus retai išsakydavo aplinkiniams. Jis įsitikinęs, kad apie žmogų viską pasako veiksmai, o ne žodžiai. Jau vaikystėje Andrėjas buvo mažakalbis vaikas.

Jį, keturių metų sulaukusį berniuką, priglaudė griežtas giminaitis fermeris, kuris tai padarė ne iš meilės ar gailesčio, o dėl kelių pažadėtų banknotų, kuriuos mažasis Andrėjas atsinešė odiniame kapšelyje po kaklu. Kalnų kaimelyje, į kurį atvyko Andrėjas, jis praleis visą likusį savo gyvenimą. Čia jis sutiks savo gyvenimo meilę. Nemokėdamas savo jausmų išreikšti žodžiais ir negalėdamas jai pasipiršti, jis padedamas savo pažįstamų uždegs jos vardą ant kalno šlaito. Netrukus tas pats kalnas pražudys jo mylimąją.

Iš kalnų Andrėjas žemyn nusileidžia tik kartą. Jis pakviečiamas tarnauti Antrajame pasauliniame kare. Rytų fronte jis patenka į nelaisvę, kurioje praleidžia aštuonis metus, o grįžęs namo yra priverstas prisitaikyti prie gimtajame krašte įvykusių pokyčių ir naujovių. Nepaisydamas metų naštos jis išlieka stoiškas ir ištikimas sau. Jis nebijo pokyčių, jo negąsdina į kaimelį užklystantys turistai ar Mėnulyje išsilaipinę žmonės. Andrėjas visuomet remiasi savo principais, kurie padeda jam išlikti savimi. Šis romanas - tai tarsi nedidelis herojinis epas apie Alpių valstiečio gyvenimą, kurį bando sunaikinti karas, turizmas ir pramonė.

„Kur pradėti? Ką pasirinkti? Ką išmesti? Galiausiai, viskas sukasi aplink vieną klausimą: kokie dalykai kuria vienokį, o ne kitokį gyvenimą? Tai primena drožybą ar skulptūros kūrimą. Neturi daug galimybių. Kiekvienas įbrėžimas, rėžis, kiekvienas kalto smūgis turi būti tikslus ir apgalvotas. Panašiai iš savo širdies e aš kūriau Andrėjų Egerį, pagrindinį knygos herojų. Kiekvienas gyvenimas, jei atidžiai jį patyrinėsi, tai tik keli esminiai momentai. Šios akimirkos ir yra tai, kas mums lieka“, – teigia Robertas Seethaleris.

Robertas Seethaleris – jau penkių knygų autorius, austrų kilmės rašytojas ir aktorius. Šiuo metu gyvena Berlyne, o jo naujausias kūrinys „Visas gyvenimas“ susilaukė pripažinimo – 2016 m. jis buvo nominuotas prestižinei „Man Booker International“ premijai.

„Seethaleris niekada nedaro iš Andrėjo aukos. Vietoj to, pagrindinis veikėjas išgyvena, o jo asmenybė evoliucionuoja vystantis pasakojimui, nes jo patirtys nusėda ir tampa atsaku į būties išbandymus. Tai jo istorija, tačiau „Visas gyvenimas“ taip pat yra žvilgsnis į tai, kaip progresas keičia tradicinį gyvenimą. <...> Nėra epiteto per didelio „Visam gyvenimui“. Jo sudėtingas grožis įtraukia. Tai neeilinis, išminties kupinas ir žmogiškas kūrinys, kurio nepamirš nė vienas skaitytojas.“
The Irish Time

Vertė Rūta Jonynaitė

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta
Telefonas: 85 261 8520
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA