lt

Vilnius švenčia Divalį!

Mažoji salė
Lapkričio 4 d. ketvirtadienį 18 val. Azijos menų centras kviečia į Divalio šventę.
 
Net ir pačiose mažiausiose gatvelėse nusidriekiančios žybsinčių lempelių eilės, gardžiausių saldumynų aromatas, laimės sklidinas vaikų krykštavimas… Kasmet su dideliu džiaugsmu šitaip yra pasitinkamas divalis – didžiausia hinduistų metų šventė. Būtent tamsoje spindinčios žibintų ir žiburėlių eilės yra pagrindinis Divalio atributas, iš kurio kilo ir pats šventės pavadinimas (hindi k. dīvālī – „žiburėlių, žibintų eilė“).
 
Šiemet, pagal Indijoje iki šiol naudojamą mėnulio kalendorių, pagrindinė šventės diena yra mūsų lapkričio 4 d. Tuomet, pasak hinduistų, stoja tamsiausia metų naktis, po kurios vėl grįžta ir švenčia pergalę šviesa. Manoma, kad Divalio naktį mirusiųjų dvasios aplanko savo namus ir žiburėliai nušviečia joms kelią. 
 
Rudeniška tamsa nesvetima ir mums, tad labai kviečiame įsisupti į pergalingos šviesos kupiną divali šventę ir Vilniuje! Čia ne tik susipažinsite su gausybe mitologinių istorijų apipintos šventės tradicijomis, bet ir turėsite progos sudalyvauti simbolinėje yagja ugnies ceremonijoje. Ją atliks šiuo metu Lietuvoje viešintys ir lietuvių kalbos besimokantys Dev Sanskriti universiteto (Indija) studentai. Nors jie jau neblogai supranta mūsų gimtąją kalbą, tačiau tiek pasakojimas apie divali, tiek yagja ritualas vyks anglų kalba. 

Renginys vyks bibliotekos Mažojoje salėje. Įėjimas nemokamas. Renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė. Spektaklis yra www.700vilnius.lt programos dalis.
 
Daugiau informacijos apie renginį – FACEBOOK.
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA