Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

2023 m. balandžio 23–29 dienomis bibliotekininkai minės jau 23-ąją  Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Šių metų jos šūkis yra „Kartu įveikiant krizes“.

Ši Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skirta apibendrinti, kaip paskutiniuosius metus vykstančios įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei. Kaip į tai reagavo bendruomenės, besinaudojančios bibliotekų paslaugomis? Ar mes visi kartu kažko išmokome ir tapome atsparesni? Balandžio 23–29 dienomis šalies bibliotekininkai dalyvaus profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose tiek savo bibliotekoje, tiek virtualiose erdvėse.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos renginiai:

Trečiame bibliotekos aukšte vyksta leidinių paroda, skirta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Parodoje rasite knygų apie bibliotekas, knygas, skaitymą. Visas parodos knygas galima skolintis į namus.

Vaikų bibliotekoje vyksta knygų paroda pagal šių metų temą „Kartu įveikiant krizes“. Galima skolintis į namus knygas šiomis temomis: „Nerimas ir baimė“, „Ekologija“, „Paslaptingi virusai“, „Gyvenimo iššūkiai“, „Karas“.

Nuo balandžio 24 dienos Parodų salėje nauja paroda – Teresės Bajorūnaitės Lekienės paroda „Odė žemei“.

Balandžio 24 dieną 17.30 val. į susitikimą renkasi Vokiškai kalbančių skaitytojų klubas.

Balandžio 25 d. 13 val. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos konkursas „Vertybės poezijoje“. Gimnazistai skaitys poeziją užsienio kalbomis.
 
Nuo balandžio 25 dienos interneto svetainėje www.amb.lt publikuojame Aušros Gudavičiūtės parengtą publikaciją „Bibliotekininkų mintys apie profesiją, knygas ir skaitytojus“ – ČIA.

Balandžio 26 dieną 17.30 val. vyks lankytojų pamėgtasis Filosofijos klubas. VU Filosofijos fakulteto docentas dr. Kęstutis Dubnikas skaitys paskaitą  „Filosofija ir religija“. Išsamiau – ČIA.

Balandžio 27 dieną 18.30 val. kviečiame į Remio Rančio „Žaliąjį koncertą“. Daugiau informacijos ČIA.

Balandžio 26-29 dienomis bibliotekos Facebook paskyroje vyksta konkursas „Palinkėjimas bibliotekininkui“. 

Balandžio 28 dieną 13 valandą kviečiame į „Pinhole“ edukaciją. Registracija ir informacija ČIA.

REGISTRACIJA BAIGTA. Balandžio 28 dieną 17 val. speciali ekskursija po biblioteką, kurią veda ilgametė bibliotekos profesionalė, Informacinių išteklių skyriaus vadovė Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė. Reikalinga registracija.

Minėkime Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę drauge!

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas